Ha nem hal el túl korán a tömegtiltakozás, Orbánnak még nagy baja lehet belőle
A konzervatív lap, a Wall Street Journal ugyancsak elküldte saját emberét Budapestre, aki 10 ezerre becsülte a részvevők számát az Orbán Viktor ellen szervezett tüntetésen.
Úgy fogalmaz, hogy a magyar kormányfő az egyik legnyíltabban nacionalista vezető Európában. A felvonulók követelték a rabszolga törvény visszavonását. A hatalom ellenben arra hivatkozik, hogy a jogszabály segít áthidalni a munkaerő hiányt. Ugyanakkor azt visszautasítja, hogy külföldi vendégmunkások jöjjenek. Az újság is kitér arra, hogy a miniszterelnök ellenőrzése alá vonta a bíróságokat, az egyetemeket, a jegybankot és szinte a teljes sajtót, ám ezt az EU a fékek és ellensúlyok elleni tekintélyelvű támadásnak minősítette. A tegnapi megmozdulás új és másfajta kihívás a politikus számára, mert a legutóbbi felmérés szerint a lakosság 83 %-a utasítja el a túlóra drasztikus növelését. Beszálltak a harcba a szakszervezetek is.
Tóth Csaba, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója úgy látja: itt tényleg a munkásosztály követeléseiről van szó, ahol erősebb a tiltakozók pozíciója, mert senki sem akar többet dolgozni. A Nyílt Társadalom Alapítvány szóvivője cáfolta, hogy Soros állna a tiltakozás mögött, mert a magyarok csupán a jogos sérelmeiknek adnak hangot. Az egymást követő demonstrációk tükrözik az általános dühöt Orbánnal szemben. A politikus azonban nemigen nyilvánult meg az ügyben. (Wall Street Journal) / b1.blog.hu