h i r d e t é s

Kamu az MNASZ nyilvántartásba vételi végzése?

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Kamu az MNASZ nyilvántartásba vételi végzése?

2016. július 03. - 11:32
0 komment

Pörögnek az események a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség (MNASZ) és a Magyar Gyorsulási Szövetség (MGYSZ) közt dúló háborúban. Egyre több furcsaság lát napvilágot. 

Az MGYSZ elnök szerint lehet hogy hamis az MNASZ 7.Pk.61.419/1996/5. sorszámú végzése. 

C7: Mitől lenne hamis?

Kurtyán: Nem stimmelnek a számok. Mármint az iratok sorszámai. Olyan, mintha utólag gyártott és becsempészett iratok lennének a bírósági nyilvántartásban. A nyilvános iratokba bárki betekinthet, így bárki azt vehet onnan ki amit akar és azt tehet be amit akar.

C7: Ez most komoly?

Kurtyán: Véresen komoly. Gyanús lett nekünk, hogy az MNASZ állítólagos nyilvántartását szentesítő végzés először 2008-körül került elő az ügyészi válasziratokban. Addig csak azt szajkózta az ügyészség, hogy az MNASZ be van jegyezve és minden joggal rendelkezik. Hát ez most jelentősen megkérdőjeleződött, mert az iratszámok nem stimmelnek.

C7: Hamis a végzés száma?

Kurtyán: Ezt nem mondanám. A szám természetesen valódi iratszám. A kérdés csak az, hogy milyen iratnak, vagy végzésnek a száma.

C7: Elmagyarázná ezt közérthetően?

Kurtyán: Természetesen. A sportági szövetség nyilvántartásba vételekor a létrehozók beadják a kérelmüket, mely kérelem sorszámot kap a bíróságtól. A sorszám az előzmény iratok sorszámának a folytatása. Az MNASZ esetében ez az alábbiak szerint kellett volna történjen:

  • Előzményiratuk a 2003-as alapszabály és székhely módosítás végzése7.Pk.61.419/1996/3., így az irat sorszáma 3-as.
  • A nyilvántartás módosítási kérelem beérkezését követően a bíróság a kérelemnek a 4-es sorszámot adja.
  • Ha mindent rendben talál a bíróság, akkor módosítja a nyilvántartást, erről végzésben rendelkezik, melynek sorszáma lesz az 5-ös, vagyis a végzés száma 7.Pk.61.419/1996/5.

Ezzel az a baj, hogy a kérelem után több irat is csatolásra került, sőt hiánypótlásra is sor került. Így már másként festenek a sorszámok:

  • 2003. február 27-i keltezéssel 7.Pk.61.419/1996/3. sorszám alatt végzés született az MNASZ alapszabály és székhely módosításáról. (ez a 3-as sorszámú irat)
  • 2004. március 4-i keltezéssel az MNASZ nyilvántartás módosítási kérelemmel élt. (ez kell legyen a 4-es sorszámú irat)
  • 2004. március 23-án érkeztetett GYISM igazolást küldött a bíróságnak az MNASZ. (ez kell legyen az 5-ös sorszámú irat)
  • 2004. április 16-i keltezéssel hiánypótló végzés lett kibocsátva. (ez kell legyen a 6-os sorszámú irat)
  • 2004. június 15-i keltezéssel az MNASZ megküldte hiánypótlását. (ez kell legyen az 7-es sorszámú irat)
  • 2004. július 6-i keltezéssel alatt végzés került kibocsátásra, mely szerint az MNASZ jellege országos sportági szövetség. (ez kell legyen a 8-as sorszámú irat)

Tehát 7.Pk.61.419/1996/5. sorszám alatt semmi esetre sem lehet nyilvántartást módosító végzés, vagyis hamis irat kerülhetett a nyilvántartott iratok közé. Szerintem valaki kicserélte.

C7: Olyan rég volt, miért érdeke ez bárkinek is?

Kurtyán: Mivel a sportágainkba egy évtized óta jogellenesen beavatkoznak, az ügyészség nem kíván tenni semmit, mi vitatjuk hogy bármiféle joggal rendelkeznének, így nem kétséges, hogy igazolni kell valahogy a létjogosultságukat, azt hogy nyilvántartásba vannak véve országos sportági szövetségként. Ez azonban szerintem nem járható út, ha így történt, ez közokirat hamisítás.

C7: Biztos nem tévednek a sorszámokat illetően?

Kurtyán: Nem. Ez a sorszámozás amit felvázoltam a legjobb lehetőség. Ha minden iratukat figyelembe vesszük, pl. az 1996-os megalakulásuk és a 2004-es 7.Pk.61.419/1996/5. sorszámú kamu végzés közti alapszabály módosításaikat, melyeket felsoroltak dátum szerint az alapszabályukban, akkor még csúnyább számok jönnek ki.

Gondolom Rogán Antal mint volt elnökségi tag, vagy Gyulai Zsolt volt elnökként, esetleg Tarlós István mint akkori MNASZ titkár majd elrendezi. Hiszen a Gyulai Rogán kettős egy nem létező szervezet vezetésében vettek részt, intéztek támogatást, Tarlós meg véletlenül akkor volt titkár, mikor ez a sorszám mizéria történt.