h i r d e t é s

Kiverte a biztosítékot a Kortárs Női Reflexiók Fórumánál a malmöi templomfreskó

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Kiverte a biztosítékot a Kortárs Női Reflexiók Fórumánál a malmöi templomfreskó

2020. január 12. - 11:12

Homoszexuális témájú oltárképet avattak Svédországban. Helena Myrstener, a malmői Szent Pál templom lelkésze büszkén számolt be Twitter-oldalán, hogy a világon elsőként avattak fel ilyen témájú oltárképet templomban.

Forrás: S:t Pauli kyrka, Malmö / Facebook

A kép felavatását Advent kezdetére időzítették. - írta a mandiner.hu

"Vasárnap történelmet írunk. Svédország egyetlen LMBTQ oltárképét adjuk át a malmői Szent Pál templomban. Természetesen a kép a kórus és a régi oltárkép mellett kap helyet. Nagyon boldogok és büszkék vagyunk"

– fogalmazott Myrstener.

A Paradicsom című festményt 2012-ben készítette a saját magát kultúrmarxistaként jellemző fotóművész, Elisabeth Ohlsson Wallins, akit a XV-XVI század fordulóján élt német festőművésznek, a szász festőiskola alapítójának, Lucas Cranachnak az "Ádám és Éva" című festménye ihletett meg. Ohlsson képén viszont Ádám és Éva helyett egy homoszexuális és egy leszbikus pár kapott helyet, illetve egy transznemű férfit is ábrázolt.

A közlemény

"Budapest, 2020. január 11., szombat (OS) - A malmői Szent Pál templomból indított, a nyilvánosságot erőszakosan tematizáló kezdeményezés civil reflexiója.

Civil szervezetként nem kis aggodalommal figyeljük a 2019 ádvent óta Malmöben, a Szent Pál evangélikus templomban zajló események rendkívül agresszív élét. Nem vitatva senkinek a saját meggyőződéséhez való jogát – így ragaszkodva sajátunkhoz is –, megdöbbenve tapasztaljuk, hogy a kereszténység 2000 év alatt kiművelt szellemi rendjébe kívánnak egyesek attól idegen motívumokat beerőltetni. A hangoztatott célokkal szemben nyilvánvaló a meglévő szellemi rend megsemmisítésének szándéka, mert egyébként magyarázhatatlan lenne, hogy önmaguknak prófétai erényeket tulajdonító személyek saját vallás alapítása helyett miért egy meglévő vallásba való behatolás fáradságos munkájára vállalkoznak. Minimális követelésként engedtessék megfogalmazni, hogy akik önmaguk számára bármiféle beidegzésekkel szemben toleranciát igényelnek, legalább akkora toleranciát gyakoroljanak azok felé, akik önmagukat nem az általuk preferált értékrendben értelmezik. Ellenkező esetben ne legyen meglepő, ha agresszivitásuk társadalmi szintű védekező reakciókat hív elő. – Mert a kereszténység részéről nem is másról van szó, minthogy kétezer év uralmi pozícióból kiművelt kultúrájának birtokában, bármely nemtelen támadással szemben is tudhat-e életképességet felmutatni
Kiadó: Kortárs Női Reflexiók Fóruma"