h i r d e t é s

Közös érdek a hazai családi vállalatok támogatása

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Közös érdek a hazai családi vállalatok támogatása

2018. november 30. - 12:44

A generációváltás előtt álló cégeket segítené új programjával az Innovációs és Technológiai Minisztérium annak érdekében, hogy a családi vállalatok a jövőben is meghatározó szerepet tölthessenek be a gazdaságban és a társadalomban egyaránt.

Illusztráció: H.Szabó Sándor

A szektor a K&Hszámára is kiemelt jelentőséggel bír, idén harmadik alkalommal kapott hét olyan vállalat – köztük a Bács-Kiskun megyei Merkbau Kft. és a PATA JÓZSEF Gépipari Kft. – K&H családi vállalatok kiválóságidíjat, amelyek üzleti gyakorlata példamutató lehet nem csak a kisebb a cégek, de a vállalati szektoregészére nézve is.

Hét hazai családi tulajdonú cég kapott idén K&H családi vállalatok kiválósági díjat.

„A K&H támogatási stratégiájának egyik fontos területe a vállalkozásösztönzés, amely 2015-től kiterjed a hazai családi vállalatokra is. Több mint 30 éves tapasztalattal a hátunk mögött ugyanis mi itt a K&H-nál abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy közelről látjuk és értjük a családi cégeket foglalkoztató problémákat. Meggyőződésünk ezért, hogy a tapasztaltabb cégek megoldásai nagy segítséget nyújthatnak a hasonló cipőben járó vállalatok, sőt az egész szektor számára is.

Éppen ezért idén is – immár harmadik alkalommal - meghirdettük a K&H családi vállalatok kiválósági díjat, amellyel a hosszú távú stratégiai gondolkodást, a generációváltás sikeres levezénylését és az aktív társadalmi felelősségvállalási tevékenységet folytató vállalatokat ismertük el. Meglátásunk szerint ugyanis ez a három terület az, ahol leginkább jó példákra lehet szükségük a családi vállalatoknak"

– mondta el Ékes Ákos, a K&H családi vállalatok szakértője.

A családi vállalatok gazdaságban és társadalomban betöltött fontos szerepét, illetve a generációváltás nehézségét jól mutatja, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium jövő évi tervei között szerepel egy új program indítása, ami kifejezetten az utódlás küszöbén álló cégeket segítené

– tette hozzá Ékes Ákos.

"A vállalatok idén is pozitívan reagáltak kezdeményezésünkre, és rekord számban érkeztek pályázatok, amelyek alapján úgy látjuk, hogy egyre intenzívebb a társadalmi elköteleződés a szektoron belül. Idén ugyanis a társadalmi felelősségvállalás kategóriában volt a legtöbb pályázat.

Ez jól mutatja, hogy a családi értékeket nem csak vállalaton belül, hanem a céget körülvevő szűkebb és tágabb környezetre is igyekeznek kiterjeszteni a családi vállalatok. A generációváltás során  láthatóan elsősorban családon belüli stafétabot átadásra törekednek a jelenlegi vezetők.

A legkevesebb pályázat a hosszú távú stratégia kategóriában volt, tehát leginkább ezen a területen van szükségük iránymutató és ösztönző példákra a hazai családi vállalatoknak"

– mondta el a beérkezett pályázatok alapján Ékes Ákos.

A pályázatok elbírálásánál a hattagú szakmai zsűri az adott kategóriában nyújtott kiemelkedő teljesítmény mellett a vállalat iparági jelentőségét, sikeres működését, a családi értékek továbbvitele iránti elkötelezettséget, valamint az egyedi ötletek, megoldások megvalósítását is értékelte.

Díjazottak:

  • „sikeres hosszú távú stratégia” kategória:
    • Merkbau Építőipari és Kereskedelmi Kft.
    • Sipospack Kft.
  •  „családi értékek a vállalatvezetésben és sikeres generációváltás” kategória:
    • DenTi System Kft.
    • PATA JÓZSEF Gépipari Kft.
    • LAJTAMAG Mezőgazdasági Termelő, Szolgáltató és Kereskedelmi Kft.
  •  „elkötelezettség és felelősségvállalás a társadalom iránt” kategória:
    • HAJDU Cégcsoport
    • Honett Szerviz Zrt.