Menekültek mellett emelt szót a KDNP-s képviselő
Konkrét segítséget várnak Európától a polgárháborúk és az iszlamista terror miatt üldözött keresztény közösségek, hívta fel rá a figyelmet Hölvényi György - írja az Index.
A polgárháborúk és az iszlamista terror miatt üldözött keresztény közösségeket, valamint vezető politikusokat keresett fel Libanonban, Szíriában és Irakban Hölvényi György európai néppárti képviselő. A CHREDO vallásszabadságért tevékenykedő nemzetközi civil szervezet által kezdeményezett tényfeltáró delegáció tagjaként tárgyalásokat folytatott az ott élőkkel. „A térség politikai és vallási vezetői konkrét segítséget várnak Európától a közösségeik szülőföldjük megtartásáért folytatott küzdelmében. Különösen az oktatás és a foglalkoztatás területen számítanak támogatásra Európától” – számolt be az kereszténydemokrata politikus.
Mi az a CHREDO?
A CHREDO Franciaországban széles körben elismert, nemzetközi beágyazottsággal rendelkező érdekképviseleti szervezet, amely a közel-keleti keresztények irányában rendkívül kiterjedt tevékenységeket folytat.
A francia külügyminisztérium által támogatott küldöttségben francia szenátusi és nemzetgyűlési képviselők, nemzetközi humanitárius tisztségviselők, valamint a CHREDO vezetősége vett részt.
Libanonban a delegáció megbeszéléseket folytatott a másfél millió szíriai menekült ellátása jelentette kihívások kezeléséről. „A feladat világos: ezek az emberek tenni akarnak magukért, mert lélekölő a semmittevés. Gyermekeik nem járnak iskolába, a szülők nem tudnak dolgozni. Európa sokat tudna segíteni a helyben maradásukért és így a majdani hazatérésük érdekében. Nem katonai segítséget várnak” – foglalta össze a hallottakat Hölvényi György. A delegáció találkozott többek között Tammam Salam miniszterelnökkel, Gibran Bassil külügyminiszterrel, valamint Boutros Rai maronita pátriárkával.
A szíriai helyzet kapcsán folytatott megbeszélésekről a képviselő felidézte: „Az Aleppóban véghezvitt dzsihádista pusztítás megismétlődését el kell kerülni. Európának addig kell segítenie, amíg nem késő. A helyiek beszámolója szerint nem hithű, hanem fizetett fanatistákból áll a Daesh/ISIS. Mindenekelőtt a hozzájuk érkező támogatást, a nemzetközi csatornákat kell elvágni” – mondta a kereszténydemokrata képviselő.
A tényfeltáró küldöttség Szíriában a vallási méltóságokkal folytatott tárgyalásokat: „Malloula ősi keresztény városát nemrég szabadították fel az Iszlám Állam megszállása alól. A pusztítás mértéke itt is megdöbbentő. Nem csak a keresztény emberek, de a kulturális hagyatékuk teljes felszámolására tett kísérletről van szó. Európa erkölcsi felelőssége segíteni a kereszténység túlélését. Most még mindig nem késő” – figyelmeztetett a néppárti politikus.