Nincs nálad személyi? 50 ezer forint lesz!
A magyar rendőrség a fokozódó migárciós nyomás miatt a határmenti régiókban sűrűbben ellenőrzi az emberek személyazonosságát - tájékoztatta az ORFK az Új Szó szerkesztőségét.
Ha valakinél nincsenek iratok, az pénzbüntetésre számíthat - írja az index.
Idén már több tucat gyanútlan szlovák állampolgár, köztük felvidéki magyarok estek áldozatául a buzgó igazoltatásnak.
Sokan annyira megszokták már, hogy nem kellenek iratok a határátlépéshez, hogy hajlamosak otthon felejteni az okmányaikat. Például akkor, amikor átugranak bevásárolni Magyarországra.
Mostantól azonban jobb lesz erre odafigyelniük a szomszédos országokból hozzánk átruccanóknak, mert a magyar rendőrség 16 eurótól 484 euróig (5000-150 000 forint) terjedő pénzbüntetést, vagy jobb esetben 16 eurótól 160 euróig (5000-50 000 forint) terjedő helyszíni bírságot szabhat ki, ha valaki nem tudja igazolni magát.
Az Új Szó szerint idén csak szlovák állampolgárok közül 76-nak kellett emiatt bírságot fizetnie.
index.hu (Fotó: Kelemen Zoltán Gergely)
Posted by SEJT on 2015. július 27.