h i r d e t é s

Pegasus-ügy: A Fővárosi Választási Bizottság tagját, Vértesy Lászlót is megfigyelhették

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Pegasus-ügy: A Fővárosi Választási Bizottság tagját, Vértesy Lászlót is megfigyelhették

2022. január 29. - 09:14

A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen is tanító jogász két telefonszáma is szerepel abban a kiszivárgott adatbázisban, amely a Pegasus különböző ügyfelei által kiválasztott célpontokat tartalmazza – írja a hvg.hu

Forrás: Ancient Origins

Vértesy László jogász, a Fővárosi Választási Bizottság tagja, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense is rajta van a Pegasus kémszoftverrel megfigyelendő célszemélyek listáján – derítette ki a Direkt36. Arról az oknyomozó újságíróknak nincs információjuk, hogy Vértesyt valóban le is hallgatták volna, de mint emlékeztetnek: a kiszivárgott listán szereplő más Pegasus-célpontok esetében korábban többször is kimutatták a technikai vizsgálatok, hogy a készülékbe valóban behatoltak a kémszoftverrel.

Direkt36 megkereste a jogászt, ő azonban nem szeretett volna válaszolni kérdéseikre. Vértesy ismerősei közül az egyikőjük azt mondta, a jogász maga sem érti, hogyan került a listára.

Vértesy László korábban éveken át volt a kormányközeli Századvég Alapítvány kutatója, majd tulajdonosa és vezetője volt a Civitas Intézet nevű cégnek, amely a 2018-as parlamenti választások előtt segítette a Jobbikot. 2014 óta tagja a választások jogszerűségét felügyelő Fővárosi Választási Bizottságnak.

Vértesy László neve és telefonszámai 2018 őszén kerültek fel a célszemélyek listájára, ám a Direkt36 szerint ebben az időszakban semmi olyan esemény nem történt vele, amely egyértelmű választ adna arra, hogy miért lehetett a megfigyeltek között. A Civitas ugyanis ebben az időszakban már nem volt aktív, és Vértesynek se volt szorosabb kapcsolata a párttal.

Direkt36 megjegyzi azt is, hogy bár az Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) bármely foglalkoztatottja ellen folytathatnak a hatóságok „megbízhatósági vizsgálatot”, amelynek során titkosszolgálati módszerek is alkalmazhatók, ezt a szabályt csak 2021-ben vezették be.

Ha valóban megfigyelték Vértesyt, akkor persze az is lehet, hogy egy korábbi időszakból szerettek volna vele kapcsolatban megtudni információkat. A Pegasus segítségével ugyanis a telefonokon akár hónapok, évek óta tárolt levelezések, hangfelvételek, videók és képek is hozzáférhetőkké válnak. (hvg.hu)