A magyar úszók 9 éremmel zárták a hazai rendezésű világbajnokságot

1 perc
Eddig olvastam
a- a+

2017. július 31. - 05:32

A magyar úszók két arany-, öt ezüst - és két bronzéremmel zárták a hazai rendezésű világbajnokságot.

Forrás: MTI

A Duna Arénában Hosszú Katinka volt az első számú éremhalmozó, hiszen két elsőséggel, valamint egy második és egy harmadik hellyel járult hozzá a sikerekhez. A 28 éves úszó megvédte címét 200 és 400 méter vegyesen, valamint ezüstérmes lett 200 méter háton, 200 méter pillangón pedig a dobogó harmadik fokára léphetett fel. A vb magyar felfedezettje a 17 éves Milák Kristóf, aki 100 méter pillangón az előfutamban, majd az elődöntőben és a döntőben is junior világcsúcsot úszott, utóbbi kettő pedig országos csúcs is volt, a fináléban ez ezüstérmet ért. Szintén második lett Cseh László, aki 31 évesen sorozatban nyolcadik világbajnokságán is érmet szerzett, ezúttal 200 méter pillangón. Egy évvel a riói kudarc után ezüstéremmel tért vissza Verrasztó Dávid, a 28 éves magyar versenyző 400 méter vegyesen végzett a második helyen. A magyar küldöttség első érme a Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd összeállítású 4x100 méteres férfi gyorsváltó bronzérme. (inforadio.hu)