h i r d e t é s

A rendszeres testmozgás a koronavírus-fertőzés túlélésében is segít

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

A rendszeres testmozgás a koronavírus-fertőzés túlélésében is segít

2021. április 22. - 12:48

Harmadával csökkenti a halálozás kockázatát heti két és fél óra edzés, és az oltás is hatékonyabb, ha gyakran mozgó embernek adják be. 

A kép illusztráció! - Forrás: pixabay.com

Heti ötször fél óra, azaz összesen két és fél óra mozgás a vírusfertőzések okozta halálozás esélyét több mint harmadával, egészen pontosan 37 százalékkal csökkenti, és annak esélye, hogy elkapjuk a fertőzést, is 31 százalékkal csökken ennek hatására, állapította meg egy nemzetközi kutatás. Gyaloglást, futást, biciklizést és erősítő edzéseket ajánlanak a szakemberek: a lényeg az, hogy a heti szinten két és fél órányi testmozgás olyan intenzitású legyen, hogy abban legalább egy kicsit kifulladjunk, írja a Sky News.

A Glasgow Caledonian University azt is megállapította, hogy az ilyen típusú mozgás az oltások hatékonyságát is növelheti, akár 40 százalékkal. Sebastien Chastin, a kutatás projektvezetője azt mondja, az edzés hatására "erősödik az emberi immunrendszer első védelmi vonala és az immunsejtek koncentrációja is magasabb lesz".

A felfedezés segíthet abban, hogy kevesebb ember kapja el az új koronavírust, és kevesebben is haljanak bele abba. Ez az első olyan kutatás, amely a testmozgás fertőző betegségekkel szembeni hatására rámutatott.

"Az üzenet tiszta: az aktív élet nemcsak mentális és testi egészségünknek jó, de most már az is bizonyított, hogy erősíti az immunrendszert" - fogalma Chastin.

Fontos, hogy a mozgás rendszeres legyen.

Az oltás előtt állóknak azt ajánlja, ha tehetik, kezdjenek bele a rendszeres mozgásba még azelőtt, hogy felvennék az első adagot.

"Tizenkét hetes, fizikai aktivitással járó programot ajánlunk azoknak, akik nincsenek még beoltva: ez 20-40 százalékkal növelheti az oltás hatékonyságát"- fogalmazott.

A Sports Medicine Journalben publikált kutatás összesen 16 698 kutatás anyagának analízisét végezte. Ezek 1980 és 2020 közt készültek. (Infostart)