Riasztóan fogy a magyar lakosság, feje tetejére állt a társadalom demográfiai szerkezete. 30 év múlva minden harmadik magyar 65 év feletti lesz, miközben kiugróan sok a méltánytalanság és a fenntarthatatlan elem az állami nyugdíjrendszerben.
Csökkentek az életbiztosításokban lévő megtakarítások. A visszaesés fő oka a piacok rossz teljesítménye, de az is szerepet játszott benne, hogy nehéz eladni az adókedvezménnyel nem támogatott konstrukciókat. Ezt mutatja az is, hogy az szja-jóváírással segített nyugdíjbiztosítások száma szépen nőtt – derül ki a Bank360.hu elemzéséből.
A közösségi médiában elterjedt hírek ellenére a biztosítótársaságok jellemzően kifizetik a koronavírus fertőzésben elhunytak életbiztosítását. Sőt, a járványhelyzet idején az ügyfelek szempontjából kedvezően változtatott a szerződéses feltételeken több biztosító is, állapítja meg közleményében a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).
Mindenki előtt ismert, hogy minél idősebbek vagyunk, általában annál drágábban kapunk életbiztosítást, ám az sokakat meglephet, hogy életvitelünk is befolyásolhatja, hogy mekkora biztosítási díjat kell fizetni. - írja a penzcentrum.hu.
A jegybank 12 millió forint fogyasztóvédelmi bírságot szabott ki az NN Biztosítóra életbiztosítási szerződéskötési gyakorlata miatt. A jegybank munkatársai próbaügyleteket kötöttek, ezek során a biztosító egyes esetekben az ügyleti döntéshez szükséges dokumentumokat nem adott át, lényegi információkat nem közölt, sőt egy alkalommal a fogyasztói szándéktól eltérő szerződés megkötését szorgalmazta.
A munkavállalók fele részesül valamilyen jutalomban munkahelyén. A férfiak és fiatalabbak nagyobb eséllyel kapnak valamilyen jutalmat vagy bónuszt munkáltatójuktól, de ezek is szinte mindig a magas teljesítményhez köthetők - olvasható a Profession.hu felmérésében.
Mindössze 1,9%-kal, vagyis 3,8 milliárd forinttal nőtt a harmadik negyedévben a magyar biztosítási szektor díjbevétele. A növekedést a Groupama és a K&H egyszeri díjas életbiztosításainak 4,9 milliárdos növekedésével már meg is magyaráztuk, vagyis lényegében stagnál a hazai biztosítási piac. Rossz hír az ügyfeleknek, hogy három hónap alatt 46 milliárdot buktak a biztosítók az életbiztosításban lévő pénzükön, amire 2008 vége óta nem volt példa. Trónfosztás történt időközben a nyugdíjbiztosítások piacán: a legnagyobb nyugdíjbiztosító a Generalit megelőző NN lett.