Szeret fogadni? Nézze meg ezt a sportfogadás weboldalt!
Lassan két évtizede dolgozik bíróként a “koronatanú”, aki elismerte, hogy mindegyik politikai éra alatt volt néhány túlkapás a politika részéről, ám az elmúlt 12 évben, Orbánék uralkodása alatt ez teljesen rendszeressé vált, hogy a bíróság nem lehet teljesen független.
Az utóbbi években az énekesnő feltűnően közeli kapcsolatot ápol a NER-rel, kapja is egyre-másra a megrendeléseket és megbízásokat, hirtelen látványosan nemzetivé is vált. Egy apró technikai malőr azonban rámutatott, a hibaüzenettel a feladóhoz visszaérkező levél konkrétan egy fontos fideszes dolgozótól pattant vissza, miközben nem egészen oda küldték.
Emlékszünk még Bányai Gáborra? Ő az a fideszes képviselő, aki válságos állapotban, a halál torkából menekült meg egy rendkívül súlyos koronavírus-fertőzést követően. Most fény derült arra, hogy felesége a kritikus napokban Müller Cecíliához fordult segítségért, végül a kórházigazgató szerzett neki speciális gépet, így élhette túl.
Az utóbbi években sajnos már szinte természetesnek vesszük és megszoktuk, hogy az Állami Számvevőszék azt és úgy vizsgál, ahogy az Orbán Viktornak és a Fidesznek a legjobban megfelel. De hogy a hatalmas tömegeket megmozgató és a törvény hatálya alá eső CÖF-öt nem vizsgálják, állatvédő és sérült gyermekekkel foglalkozó civileket pedig igen…
Bár igazából nyílt titok az eseményekre rendesen rálátók számára, kinek az érdeke, hogy Gattyánék, Gődényék és Szanyiék is elindulhassanak a választásokon, most már hivatalosan is felemeli szavát az ellenzék a rengeteg különös egyezés és egyéb megalapozottnak tűnő jogsértés ügyében.
Kis túlzással ismét előhozta a kormánypárt a 2004-es népszavazást és benyújtja a számlát egy-egy fontos voks formájában a határon túli magyarok számára a rengeteg kiáramló támogatásért.
A miniszterelnök véleménye a kötelező oltásról úgy indult, hogy "nem diktatúrában élünk, ez egy szabad világ". Csütörtökön pedig a kormány arról hozott határozatot, hogy megengedje a munkáltatóknak, hogy kötelezően előírja dolgozóinak az oltás felvételét. Igen, ez ugyanaz az Orbán-kormány és alig néhány hónap telt el.
Amikor azt hangoztatja valaki, hogy rendszerváltásra készül, akkor voltaképp arról beszél, hogy a társadalomirányítási rendszereinkből a döntéshozási rendszerünk folyamatait, működési elvét és üzemeltetésének módját módosítaná (a másik nagy társadalomirányítási rendszerünk a gazdasági modellünk).
Baj lesz abból, ha az erdélyi magyar politika fősodra hagyja, hogy azok az erők, amelyek ma radikalizálják, a rasszizmus, a szélsőjobb felé lökik a közösséget, háborítatlanul működjenek. Ha az RMDSZ plusz a két egyesülő törpepárt nem látja ezt be, kisvártatva olyan csapdában fogják magukat találni, amely önnön lehetőségeik és működésük feltételeit áshatja alá.
A végzősök elsöprő többsége szerint nem készítették fel őket megfelelően az érettségi vizsgáikra. Nemcsak a távoktatás égbekiáltó hiányosságai veszélyeztetik a diákok továbbtanulási esélyeit, hanem a káoszkormány túl korai terasznyitása is.
Amióta a koronavírus-járvány elkezdődött, jóval több hírt kaphattunk különböző mismásolásokról, egymásra mutogatásról, mint konkrét, szakszerű cselekvésről. Tatabánya gyorsan lépett és a vizsgálatokhoz szükséges PCR-gépet adományokból már régen megvásárolták. Akkor miért nem használhatják?
Az ellenzéki pártok varázsszava ma az összefogás. A 2018-as választási kampányt követően, de főleg tavaly október óta egyre többen hangoztatják azt, hogy a Fidesz csak akkor verhető meg, ha egyetlen jelölt áll fel a kormánypártok aspiránsával szemben.
Egyetlen forint megtakarítást sem tüntetett fel Orbán Viktor legfrissebb, a 2019-es vagyoni helyzetét tükröző vagyonbevallásában. Mindez meglepő, hiszen a kormányfő eddig, ha szerényen is, de mindig gyarapodott valamennyivel.
A mai helyzet az 1989 előttivel nem azonos, de azért nem is teljesen demokratikus. Ebben nem csak a Fidesznek van szerepe, de a rendszerváltás hibáinak is: a demokratikus hagyományok hiányoztak, az új alkotmányos rendszer kialakítása kizárólag az elit ügye volt. A nép így érdektelen maradt a liberális demokrácia elvei iránt, és autoriter populistákat segített hatalomra.
A vasárnapi önkormányzati választásnak két olyan szereplője mindenképpen van, aki kiverte a biztosítékot. Különböző okok miatt, de teljesen egyértelműen méltatlanná váltak a polgármesteri tisztségre. Az érdekes inkább az, hogy a „Fidesz” és „nemFidesz” pártok egymáshoz nagyjából hasonlóan igyekeznek elsikálni az ügyüket, holott a végkifejlet szempontjából mindkettő egyformán vérlázító. Borkai Zsolt és Csorbai Ferenc esete ragyogóan világít rá arra, hogy a hatalom megszerzése fontosabb a választók akaratánál is.