Depresszió ellen még több Facebook-használat?
A közösségi oldal elismerte, hogy a tőlük való függés akár depresszióssá is teheti a felhasználókat, de javasolt megoldásuk eléggé meglepő. - írja az sg.hu
A Facebook a Hard Questions nevű sorozat keretében jelentetett meg egy blogbejegyzést, amelyben David Ginsberg kutatási igazgató és Moira Burke kutató azt írta, hogy a platform használata negatív pszichikai következményeket eredményezhet.
Többek között olyan kutatási eredmények is kikerültek, amelyek alapján a portálon sok időt töltő és passzív módon viselkedő (saját bejegyzéseket nem megjelentető, csak más anyagokat lájkoló) emberek rosszul érzik magukat. Ez azért van így, mert az emberek általában csak a velük történt pozitív eseményeket közlik, főként a jó dolgokról számolnak be, ami az olvasókban akkor is irigységet és vágyódást vált ki, ha ennek tudatában vannak. Ez egy olyan probléma, amely minden passzív online információfogyasztás esetében igaz. A cég által javasolt megoldás azonban nem az, hogy az emberek korlátozzák a Facebookon tett látogatásaikat vagy teljesen mondjanak le azokról, hanem az, hogy még több időt töltsenek a honlapon és egyúttal aktívabbak legyenek.
A Facebook szakemberei és Robert Kraut, a Carnegie Mellon Egyetem munkatársa által közösen készített tanulmány szerint a sok üzenetet küldő és gyakran frissítő, valamint bejegyzéseket nyilvánosságra hozó felhasználók kevésbé hajlamosak depresszióra és nem annyira magányosak. A kutatók megemlítették még a Facebook "take a break" funkcióját is, amely például egy szakítás segít a volt partner elfelejtésében: üzenetek írásakor már nem dobja fel automatikusan a nevét, felajánlja a posztok elrejtését előle és lehetővé teszi a korábbi közös képek megjelenítésének korlátozását mások számára. A vállalat szerint ez sokat segíthet az érzelmi gyógyulási folyamatban.