Extrém bicikliversenyen csaptak össze a sztárok
Trokán Nóra, Tilla és Puskás Peti a Himalájában érezte magát.
Most, hogy tudom, hogy a Himalájára születtem, elgondolkoztam azon, hogy kipróbálom magam élesben is a csúcson
- mondta nevetve Puskás Peti azon az eseményen, amelyen extrém erőpróbával startolt el a legfrissebb hazai online kerékpáros magazin, a WeLoveCycling.hu. A premieren Trokán Nóra, Tilla és Peti a magaslati levegő oxigénhiányos állapotát imitálva biciklizésben mérte össze erejét. Bár Suhajda Szilárd hegymászó és Parti András háromszoros MTB olimpikon idejét nem döntötték meg, a nyertes Puskás Peti maga is meglepődött teljesítményén, amellyel mindenkit beelőzött az illusztris mezőnyben.
Elrajtolt a We Love Cycling!
Kevesen tudják, hogy a ŠKODA története 120 évvel ezelőtt kerékpár-gyártással kezdődött, amikor Václav Klement könyvárus új biciklije meghibásodott. A német gyártó felé tett panaszára azonban visszatetsző válasz érkezett, így Klement inkább saját maga javította meg a kétkerekűt és hamarosan társával megépítette az első kerékpárt is. Most az autómárka szponzorálásával eredeti történetekkel, életmód- és edzéstippekkel, friss videókkal és különleges riportokkal találkozhatnak a legfrissebb hazai kerékpáros magazin, a WeLoveCycling.hu olvasói a biciklis világ minden láncszeméről, a hobbitekeréstől a trekkingen át a versenysportig.
Imádok a családdal akár hosszabb biciklitúrákat tenni, de sokszor már nehéz újabb és újabb útvonalakat találni, pedig a változatosságot mindannyian igényeljük. Most viszont végre lesz egy felület, ahol a srácok előre kinézhetik a jól kipróbált irányokat a We Love Cycling közösségi túratérképével és felkészülten indulhatunk a közös csatangolásokra
- mesélte lelkesen Tilla, akiknél a kerékpár alap eszköz a családban, majd hozzátette:
Gyerekkoromban kezdtem a bringázást és mivel nincs jogosítványom, kamaszkoromban sem csábítottak el az autók. Ma is tipikus városi bringás vagyok, szoktam járdán is bicajozni, de azért alapvetően szerintem minden bringás kalóz, megtaláljuk a járatlan utakat is, ha éppen arra van szükség.
Irány a Himalája!
A ŠKODA által hajtott WLC magazin nem csak támogatja, de új kihívások elé is állítja a bringázás szerelmeseit. A nemzetközi oldal szervezésében nemrég új csúcs született a Himaláján négy bátor résztvevő kitartó tekerésével. A nem mindennapi történetet bemutató dokumentumfilm Catching Breath címmel debütált a megnyitón, ehhez kapcsolódóan pedig az esemény résztvevői is kipróbálhatták, milyen a Himaláján oxigénhiányos állapotban tekerni. Talán a legtapasztaltabban Suhajda Szilárd hegymászó érkezett a helyszínre. “Amikor 5300 méter magasságban vagy, akkor a légnyomás-különbség hatására az átlagos érték felének érzed a belélegzett levegőt, a csúcson pedig ez harmadára csökken” - mesélte Szilárd, aki versenyen kívül a leggyorsabb időt tekerte az oxigénhiányos biciklin.
Trokán Nóra azért nem olyan bátor bringás, mint Tilla, ő a kijelölt kerékpárutakat részesíti előnyben. Éppen ezért örült annak, hogy most “csak” egy álló biciklin versenyeztek, persze a tekerés közben őt is meglepte a légszomj, ami a Himalája légköri viszonyait idézte az oxigénhiányos maszkban. Az extrém kerékpárversenyen Magyarósi Csaba is a helyszínen szurkolt a versenyzőknek, aki egyébként a WLC által megalapított Aranyvilla díj fővédnöke, amellyel mostantól a professzionális biciklisek munkáját ismerik el hazánkban. Az első díjat Parti András vehette át a helyszínen.
Az izgalmas bicikliversenyt végül Puskás Peti nyerte, aki vérbeli bringás:
15 évesen kezdtem el tekerni és akkoriban ez egy igazi közösséghez való tartozást jelentett: még integettünk egymásnak. Persze voltak kalandos élményeim, egyszer kiment a vállam, amikor telefonáltam bringázás közben, máskor meg egy kátyú okozta a balesetemet. Ennek ellenére soha nem adnám fel a biciklizést. A legfontosabb szerintem csak az, hogy az embernek legyen közlekedéskultúrája, ha pedig az megvan, akkor nem lehet baj
- vélekedik Peti, aki bár régen figyelmetlenebb volt, sokat tanult a hibáiból és ma már szabálykövető bringás.