Gulyás Gergely kerítésekben látja a szolidaritást
Avagy a politikai elit szemében annak kéne összekötnie, ami fennállása óta elválaszt. De ne rohanjunk ennyire a szatirikus következtetések elébe.
A Fidesz frakcióvezetője bámulatos működésre képes. Másodszorra sikerül bohócot csinálnia magából, pedig ilyet korábban csak a Fidesz régi motorosaitól, Lázár Jánostól, Kovács Zoltántól, vagy Kósa Lajostól szokhattunk meg. Hiába, az ember – még ha politikus is – olyan gyorsan felnő.
Történt ugyanis, hogy a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorának szerkesztősége gondolt egy merészet, és úgy gondolta, hogy esélyt ad az ifjú titánnak. És ezzel nívója legaljára sikerült a jobb sorsra érdemes rádiót taszítani.
Gulyás ugyanis rögvest, szigorúan követve a kormány kánonját, amiben Európa sorsa felől érzett aggodalmainak adott hangot. Különös szavak ezek egy olyan ország politikusától, amelyik éppen Európa többi országának fizetett adójából maradhatott fent jelenlegi formájában.
A betelepítési kvóta is szóba került, mint krízis Európára és első sorban Magyarországra nézve. Gulyás szerint azzal, hogy az unió be a karja tartani irányelveit, veszélyezteti önmagát.
„Gulyás Gergely a LIBE-bizottság jelentésével kapcsolatos csütörtöki szavazásról azt mondta, a néppárti frakció jelentős része is megszavazta azt, és a magyar “balliberális ellenzék” egyik EP-képviselője sem ellenezte. Ez szerinte elég nagy felelőtlenség, amikor a magyarok 80-90 százaléka ellenzi a bevándorlást.
A tagállami kormányokban messze nincs akkora támogatottsága az ügynek, mint az Európai Parlamentben, ezért kell közvetlen támogatást is felmutatnia magyar kormánynak, ezt biztosítja a nemzeti konzultáció – tette hozzá.” /24.hu/
Különös, másodszor hivatkozik kormánypárti képviselő a népesség 80-90 százalékára, pedig az ez ügyben tartott nemzeti konzultáció részvétele a 3,4 millió fő volt, ami egyben érvénytelen népszavazást jelentett.
Ez esetben ismét felmerül a kérdés, hogy a népszavazástól távolmaradók a Fidesz szemében nem állampolgárok?
Ezen kívül a frakcióvezető szükségét érezte pocskondiázni az Európai Parlament szolidaritásról alkotott álláspontját is. Torznak nevezte.