Gyereknapi ajándéközön a Nyíregyházi Állatparkban
A gyerekek mellett Kókusz, a játékos fehér oroszlán, Elza, a társa, de még a mókás gyűrűsfarkú makiikerpár, a barna medve és a sörényes hangyász kölyök is meglepetést kapott gyermeknapon a Nyíregyházi Állatparkban az E.ON-tól. Május utolsó vasárnapján a parkba látogató gyerekek izgalmas kincskeresésben vehettek részt, amivel hozzájárulhattak az állatkölykök első játékához. A mostani együttműködés az energiacég idei állatvédelmi programsorozatának egyik állomása, emellett állatmenhelyeket is támogatnak az ország több pontján.
Az állatkerti állatoknak nemcsak a megfelelő elhelyezés, takarmányozás, gondozás vagy épp egészségük védelme fontos, hanem szükségük van programokra, elfoglaltságokra is. A természetben a vadállatok egész nap elfoglalják magukat, táplálék után kutatnak, párt keresnek vagy ellenségeik elől menekülnek. Mivel az állatkertek és -parkok lakóinak ez nem feladata, sok szabad idejük van, amikor játszanak. A speciális játékokat - amiket a kölykök gyereknapra kaptak - az állatpark szakemberei és az energiavállalat munkatársai közösen választották ki.
„Az úgynevezett környezetgazdagításnak éppen az a célja, hogy programot adjanak az itt lakóknak. Ennek több haszna is van: az állatok nem unatkoznak, gyakorolják a természetes magatartásformát, ráadásul a nagyközönség is aktív élőlényekkel találkozhat” – mondta Révészné Petró Zsuzsa, a Nyíregyházi Állatpark szóvivője.
Május 26-án az Állatparkba látogató gyerekek egy szórakoztató kincskereséssel járulhattak hozzá a kölyökállatok új játékaihoz: a különböző méretű, speciális, állatoknak gyártott labdákhoz és játékos etetőkhöz. A gyerekek játékos formában megcsillogtathatták az állatokról szerzett eddigi ismereteiket is.
„Az állatpark kis kölykeinek adott játékok közösségi, csapatélményt jelentenek, a gyermekek pedig ezzel a programmal szórakoztató formában tanulhatják meg a felelős állattartást” – mondta Károlyi Zsuzsanna, az E.ON marketing és kommunikációs vezetője.
Az E.ON szakemberei folyamatosan dolgoznak a környezetet kímélő, fenntartható és biztonságos energiaellátásért. Idén például a Balaton-felvidéki Nemzeti Parkban 161 ponton végeztek madárvédelmi beavatkozásokat, ahol fészektartókat, szigeteléseket és oszlopkapcsolókat cseréltek. Továbbá, az energiacég szolgáltatási területein idén tavasszal összesen 144 új fészektartót tettek fel az oszlopokra, a már korábban telepített 4199 eszköz mellett.