h i r d e t é s

Hibák, amiket az egyetemi kollégisták szinte mindig elkövetnek

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Hibák, amiket az egyetemi kollégisták szinte mindig elkövetnek

2015. szeptember 29. - 11:02
0 komment

Aki volt már kollégista, tudja, miről van szó. Aki még nem, de az lesz, rövidesen rájön.

A legjobb módon felszerelt kollégiumi szobákat is hamar pokollá tudja változtatni két-három ember, még azok is, akik odahaza pedáns gyerekek voltak. Most kiszabadul a szellem a palackból és kő kövön nem marad. Vagy azért ennyire nem súlyos a helyzet?

Szinte biztos, hogy már a legelső napokban kiderül, hogy ki az, aki széthagyja a dolgait, és ki az, aki ettől a legidegesebb lesz. Az efféle jellemzők gyorsan kiderülnek, bár eleinte a nyugalmasabb igyekszik tolerálni a másik furcsaságait, talán el is pakol, el is mosogat utána.

De ne feledjük, ezt nem sokáig lehet tartani! Csak azt érdemes tolerálni, amit valóban okosabb elfogadni.

A barátság és az együttlakás nem ugyan az, ezt jó előre tisztázni kell, ugyanakkor a csendes, életjeleket nem igazán mutató jelenlét is zavaró. Nem kell a legjobb barátoknak lenni, de fontos a kommunikáció: ez nem a tömegközlekedés.

Nagyon sokszor szövődnek aztán baráti kapcsolatok is, ezeket pedig többnyire különféle szórakozóhelyeken együtt töltött idővel szokás megalapozni. De lehet, hogy elég néhány jó beszélgetés egy pár doboz sör társaságában is, mondjuk a kollégiumi szobában, vagy a kollégium területén található, erre tényleg alkalmas helyeken (mert mindenütt vannak ilyenek). A kocsmák és a bulizóhelyek folyamatos, közös látogatása hamar lenullázza a számlánkat.

Nem kifizetődő rosszban lenni a szomszéddal. Ha hangosan hallgatja a zenét, vagy ordítva barkácsol éjszaka, esetleg részegen randalírozik a vizsgaidőszak közepén, legyünk higgadtak és beszélgessünk el vele finom hangnemben. Máskülönben bárkinek a játékszévé válhatunk, és lényegében teljesen mindegy, hogy agresszivitásunk, vagy tutyimutyiságunk miatt.

A kollégium akkor is egy mikroközösség, ha mi esetleg nem szeretnénk annak tagjaivá válni. Érdemes időnként részt venni a közös programokban, hogy megismertessük magunkat, mert jelenlétünkről úgyis mindenki tud. Nem hálás dolog „fura srácnak”, vagy „nem köszönős csajnak” lenni egy olyan helyen, ahol akár nagyszerűen is érezhetnénk magunkat.

 

(Címlap: A kép illusztráció - Fotó: zencollegelife.com)