h i r d e t é s

Időskori immuntámogatás

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

Időskori immuntámogatás

2020. december 23. - 15:43

Aki úgy érzi, hogy az idő előrehaladtával egyre kevésbé ismer rá saját magára, számos új betegséggel küzd, vagy a már „megszokottak” látogatják meg egyre gyakrabban, nos az nincs egyedül. A tapasztalatok és a bölcsesség mellé – éppúgy, mint ahogy a jó nem jár a rossz nélkül – a megfáradt izmokon, ízületeken kívül más változást is kapunk: az immunrendszerünk gyökeres változását. 

Forrás: flavital.hu

A gyakori megbetegedések és az azokból való nehezebb kilábalást a védekezőképességünk megváltozott működése okozza. Eddig az immunrendszer védett minket évtizedeken át, most legyünk hálásak neki, és viszonozzuk ezt: támogassuk akkor, amikor gyengül. Hogy hogyan? A két fő alappillér a megfelelő, értékes tápanyagok pótlása és az életmódváltás. Ez utóbbi érthető módon a legnehezebb feladat, főként, hogy nem huszonévesen vágunk bele, amikor a szervezet és a személyiségünk is formálhatóbb még. De megéri, mert az életünk múlik rajta!

A kulcs az immunsejtek megóvása

Hogy tudjuk, miképp kell óvni az immunsejteket, tudnunk kell azt is, hogy miért kerültek veszélybe. A hosszú évtizedek alatt a csontvelőben lerakódott zsír az oka. A csontvelő ugyanis az immunsejtek szülőhelye, így ha annak jelentős részét elfoglalja a megnövekedett zsírállomány, kevesebb immunsejt tud a kisebb helyen termelődni. A kevesebb immunsejt pedig gyulladásokhoz, betegségekhez vezet.

A megoldás egyszerűnek tűnik

Gyakran kell a megfelelő testmozgást választva edzésben tartani a testünket, ezáltal a lerakódott zsír ellen tudunk küzdeni. Emellett az egészséges táplálkozás és a megfelelő mennyiségű és jó minőségű alvás is fontos. Így tudunk megküzdeni a leghatékonyabban a stresszel.

A legfrissebb kutatások szerint azonban még inkább javítjuk az esélyeinket, ha a fentieken felül még egyéb támogató tápanyagokkal is segítjük a szervezetünket, például a flavin termékek segítségével.

Ezeket a tápanyagokat kell pótolni

Az egészségünk egyik nélkülözhetetlen támogatói az élő baktériumok. Köztudott, hogy a test védekezőképességének 2/3-át a beleink egészsége adja. Így, ha a bélflóra felborul, és nem képes ellátni a feladatát, nem csoda, hogy könnyen megbetegszünk. Amikor úgy érezzük, hogy a bélrendszerünk felmondta a szolgálatot – akár a sok gyógyszertől –, fontos, hogy olyan készítményt fogyasszunk, amely pótolja az elhalt jótékony baktériumokat.

Az antocianidinek – különös hangzásuk ellenére – remek pártfogói az idősödő szervezetnek. Mivel ezek a vegyületek erős antioxidánsok is, így fél kézzel veszik fel a harcot az öregedéssel szemben. Kívül-belül segítenek megőrizni a test rugalmasságát, így nem csak a bőrt, hanem a létfontosságú ereket is támogatják. Bevihetők nemcsak ételek formájában – kék és piros bogyós gyümölcsökkel, lilakáposztával –, hanem egyéb tápanyag-kiegészítőkkel is.

A 2020-as év vitaminjának – ha lenne ilyen díj – bizonyosan a D-vitamint tennék meg. Ne felejtsük el pótolni, főként a téli időszakban. Sokat tehetünk így a csontjaink egészségéért.