h i r d e t é s

Kósa hazudott, amikor azt állította, hogy a csengeri asszony házi őrizetben van

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Kósa hazudott, amikor azt állította, hogy a csengeri asszony házi őrizetben van

2018. március 28. - 07:02

Szorul a hurok kedvenc füllentőművészünk nyaka körül? 

Forrás: MTI

Szeretnénk hinni, de annak ténye, hogy egy ilyen súlyos ügyben, ami egy normális országban az érintett politikus eltávolításával, de legalábbis lemondatásával járna, Kósa Lajos még mindig hivatalban lehet, ilyen csak itthon fordulhat elő.

A történet nem kevesebb, mint ezerháromszázmilliárd forintnyi összeggel kezdődött, ami felett hirtelen teljes fennhatósága lett emberünknek. A rejtélyes csengeri asszonyról sokáig nem lehetett tudni semmit, a miniszter ez idő alatt minden elképzelhető eszközt bevetett, hogy felelősségét hárítsa.

Előbb saját jóhiszeműségét hangoztatva állította, hogy a hihetetlen összeget felajánló asszonynak azt javasolta, hogy fektesse állampapírokba a mesés összeget. Minderről kósa mint közvetett ismerős („egy munkatársam ismerőse”) nyilatkozott.

Aztán kiderült, hogy az összegből fejenként 800 milliós ajándékot kapott volna Kósa felesége és édesanyja is. Hogy miért, azt egyenlőre nem sikerült kideríteni. Utóbbiról Kósa azt állította, hogy hamis.

Ezek után emberünk azt a lapot játszotta ki, hogy Szabó Gáborné ellen eljárást folytatnak, sőt házi őrizetben van, épp ezért meglehetősen furcsa, hogy a nő Németországba távozhatott.

A Klubrádió műsorában megszólalt Szabó Gáborné ügyvédje, Helmeczy László:

A csengeri asszony ügyvédje a Független Hírügynökségnek azt mondja, Kósa Lajos neje és mamája mellett Orendi Mihálynak is készülhetett 800 milliós ajándékozási szerződés. A védő úgy tudja, Szabó Gáborné éppen a volt debreceni sportvezetőn keresztül ismerte meg Kósa Lajost, akinek most helyettese a korcsolya szövetségben. Helmeczy László nem számít arra, hogy ebben az országban eljárás indulna egy hivatalban lévő miniszter ellen, bár megjegyzi, a befolyással üzérkedés bűntényét a magyar törvények szerint még az is elköveti, aki a jogtalan előny ígéretét elfogadja. Nem kell hozzá közokirat közel egymilliárd forintról, amiből ráadásul több is van. Mert nyolcszázmilliós, ajándékról szóló közokirat az ügyben több is van. /24.hu/

Mint Helmeczy kifejtette, Kósa Lajos viselkedése gyanúra ad okot, amikor

  • elmegy a közjegyzőhöz és hivatalosan elvállalja a ezerháromszázmilliárd forint befektetésének lebonyolítását
  • elfogad hozzátartozójának 800 milliós tételű ajándékot
  • úgy tesz feljelentést Szabó Gáborné ellen, hogy korábban letagadta, hogy az okirat létezne
  • aztán német nőről beszél

Nagyon nehéz elképzelni, hogy Kósa Lajos ne tudjon egy olyan okiratról, amely az ő fennhatósága alá helyez ekkora összeget.