Kovács Zoltán és Deutsch Tamás két hete még büszkén feszített egy végzett CEU-s mellett, amiért képviseli Magyarországot a CeBIT-en
Két héttel ezelőtt Kovács Zoltán kormányszóvivő és Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos büszkén jelentette be egy sajtótájékoztatón, hogy a kormány hogyan készül a március 20. és 24. között Hannoverben megrendezett CeBIT-re, a világ egyik legnagyobb digitális szakkiállítására. - írja a 444.hu.
Ott ült mellettük Deliága Ákos, a chatbotokkal (csevegő robotokkal) foglalkozó Talk-A-Bot ügyvezetője, és bemutatta a cég által készített chatbotot,
ami a kiállítás alatt folyamatosan üzenetekben tájékoztatja a résztvevőket a programokról, illetve a magyar stand programjairól – írta meg a kormany.hu.
A CEU-n végzett Deliága Ákos, a chatbotokkal (csevegő robotokkal) foglalkozó Talk-A-Bot ügyvezetője, Kovács Zoltán kormányszóvivő és Deutsch Tamás miniszteri biztos a CeBIT-ről szóló sajtótájékoztatón (Fotó: Árvai Károly / kormany.hu)
A CEU közleményéből az is kiderült, hogy Talk-A-Botot 2016-ban a CEU Üzleti Iskola két végzett hallgatója, Deliága Ákos és Kalydi Gergely hozta létre, majd a CEU Innovációs Laborjával együttműködve fejlesztették tovább az üzleti tervüket.
Tehát két héttel azelőtt, hogy a kormány törvénytervezetet hozott nyilvánosságra, hogy ellehetetlenítse a CEU-t, amit a volt CEU-s Kovács Zoltán is helyesel, még büszkén feszítettek a Magyarországot egy rangos külföldi rendezvényen képviselő CEU-sok mellett. Egyébként ma derült ki az is, hogy egy helyettes államtitkár most is a CEU-ra jár, és a külügy fizeti a tandíját.
Érdemes azt is felidézni, hogy 2014-ben Trócsányi László igazságügyi miniszter a CEU vezetőivel tárgyalva „elvi támogatásáról biztosította a magyarországi idegen nyelvű egyetemi képzések megtartását, megerősítését”.
Trócsányi László miniszter 2014. november 11-én fogadta a Közép-európai Egyetem (CEU) akkori rektorát, John Shattuckot és Kontler László rektor-helyettest (Fotó: Véssey Endre / kormany.hu); Forrás: 444.hu
A kormany.hu akkor azt azt írta: „A Közép-európai Egyetemen folyó angol nyelvű képzés, az Andrássy Egyetemen folyó német nyelvű képzés és a Szegedi Egyetem Frankofón Egyetemi Központjában folyó francia nyelvű képzés kiemelt fontosságú ebben a megközelítésben. Hangsúlyozta, hogy abban a versenyben, amely az oktatókért és a diákokért folyik, ezeknek az intézményeknek versenyképesnek kell maradniuk.
Ígéretet tett, hogy az Igazságügyi Minisztérium az illetékes tárcával együttműködve partner lesz a területet szabályozó, megfelelő jogszabályi környezet kialakításában.”
Ehhez képest most az illetékes minisztérium, az Emmi vezetője, Balog Zoltán egyáltalán nem egyeztetett, mielőtt benyújtotta a törvénytervezetet.