Megalakult az eseti bizottság Esztergomban az intermodális csomóponttal kapcsolatban
A tegnapi testületi ülésen megalakult az az eseti bizottság, amelyet az épülő intermodális csomópont ügyében hozott létre a képviselő-testület.
A bizottság elnöke dr. Szerencsés Gergely, a 7-es körzet képviselője lett, bizottsági tagok az önkormányzat részéről: Tordainé Vida Ildikó, a 6-os körzet képviselője dr. Alberti Péter (3-as körzet), és Eck András, a Városfejlesztési Bizottság elnöke. Az 5 fős bizottság külsős tagjait a polgármester ajánlotta Kliment Mihály (okl. közlekedésépítő mérnök, okl. útépítő-és útüzemeltető szakmérnök, okl. építőipari igazságügyi szakértő - a szerk.) és Tóth Major János személyében.
Az eseti bizottságnak az önkormányzat részéről csak fideszes tagjai vannak, ezt megszavazták az ellenzéki képviselők is.
A bizottság első ülését 2016. szeptember 22-én, csütörtökön 14 órakor tartotta. Az ülésen megjelentek a NIF Zrt., az UVATERV és a KNyKK (Volán) képviselői és többek között arról tárgyaltak, hogy egy újabb tárgyalásig átnézik az épülő IMCS-terveit.
Dr. Szerencsés Gergely lapunknak elmondta, hogy a NIF Zrt. képviselőjének azon állítása, miszerint az intermodális csomópont tervei nem nyilvánosak, nem igaz. Az Önkormányzat minden elkövet azért, hogy az építkezéssel kapcsolatos összes dokumentum nyilvános lehessen, beleértve a kiviteli terveket is. Az időközben megújult esztergom.hu honlapról, a frissítési munkák miatt lekerültek az engedélyezi tervek, de azok hamarosan újra elérhetővé válnak az internetes felületen.
A bizottsági ülést megelőző testületi ülésen a 7-es körzet képviselője - egyelőre - szóban indítványozta 100-150 millió forint elkülönítését egy "vészkeretbe". Ezen keretből, ha a kivitelező például, az előzetesen meghirdetettekkel szemben mégsem épít zajvédőfalat, akkor majd Esztergom megépíti. De erre csak akkor kerülhet sor, ha a város nem tud megfelelő nyomást gyakorolni a kivitelezőre, hangsúlyozta Szerencsés Gergely.
A CIVILHETES-nek arra a kérdésre, hogy miért nem delegáltak az eseti bizottságba olyan tagot, aki kompetens a témában és a beruházás által érintett területen él, azt a választ kaptuk, hogy a külsős tagokat a polgármester egy személyben kérte fel és választotta ki. Éppen ezért érthetetlen, hogy a képviselő-testületben egy képviselő sem volt, aki fontosnak tartotta volna a többség tudtára adni egy megjegyzéssel vagy egy nem-szavazattal, hogy másképp is lehetett volna külsős bizottsági tagot is delegálni.
Az itt élő emberek nem lettek nyugodtabbak az eseti bizottság megalakulásával, hiszen teljes joggal érzik úgy, hogy folyamatosan semmibe veszi a városvezetés a véleményüket.
A témában elküldtük kérdéseink a Városházának is, de cikkünk megjelenéséig nem érkezett válasz a hivatalból.