Nem lehet pénzben mérni a vádaszati (világ)kiállítás megtérülését
Kovács Zoltán, a kiállítás szervezésért felelős operatív törzs vezetőj nem javasolja a megtérülést pénzben mérni
Megnyitotta kapuját agancsát a húsz napon át tartó rendezvénysorozat, a Nemzetközi Vadászati és Természeti VilágKiállítás.
A rendezvény helyszínéül szolgáló Hungexpo felújítása 55 milliárd forintba került, a kiállítás megszervezésére 17 milliárd forintot költött a kormány az adófizetők közössége.
Hogyan fog ez megtérülni Magyarország számára? – tette fel az ATV a kérdést Kovács Zoltánnak.
A megtérülését lehet természetesen azonnali pénzbeli megtérülésben is mérni, én nem ezt javaslom.
kezdte a választ a kiállítás szervezésért felelős operatív törzs vezetője, majd így folytatta: „Nyilván a jegybevételek is fontos elemet játszanak, hanem abban, ahogy a hírét viszik az egyébként is világhírű és mértékadó magyar vadgazdálkodási-, természetvédelmi- és környezetvédelmi gyakorlatnak és tapasztalatnak, ami itt létezik.”
Ha ez utóbbi állításával nem is szállnánk vitára, de a jegyárakat tekintve – a felnőtt napijegy 2700, 1200 forint a diák, a családi jegy 6700 – már nehezebb megtérülésről beszélni.
Ha mindenki a legdrágább jegyet venné, akkor 6 milliónál is többet kéne belőle eladni a teljes 17 milliárd megtérüléséhez. Kovács Zoltán tavaly januárban – akkor még a rendezvényért felelős kormánybiztosként azt mondta, legalább egymillió látogatót várnak a kiállításra. Ha tényleg jönne egymillió érdeklődő, az még a 17 milliárd egyhatodát sem hozná vissza a jegyekben.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes beszédet mond az "Egy a Természettel" Vadászati és Természeti Világkiállítás megnyitóján a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban 2021. szeptember 25-én. - Fotó: MTI/Varga György
Semjén Zsolt májusban még azt nyilatkozta az RTL-nek:
Ha csak tisztán gazdaságilag nézem, akkor is egy nagyon jó befektetés, aminek évtizedekig fogjuk látni a hasznát.