Orbán szerint zéró tolerancia van Magyarországon az antiszemitizmussal szemben
Ehhez képest látogatása ellen igen komoly tüntetés szerveződött – látszólag minden ok nélkül – Izraelben.
Ki gondolná, hogy a nagy barátságok csak a vezetők között látszanak? És Benjamin Netanjahu a jelek szerint pontosan ugyanazt a politikát követi, amit a Váncsa István által csak hazánk fénylő csillagaként emlegetett torz kreatúra is. ("Nem számít a nép akarata, csak a hatalom legyen az enyém!")
Rokonlelkek egymás közt, ahogy mondani szokás, ez eddig egyértelmű. Ugyanakkor valamiért a népnek megvan az a bosszantó szokása, hogy szeret hőbörögni. Tegyük hozzá, hogy a mindenkori hatalomnak elviekben az ő érdekeiket kéne szolgálnia, de ez persze Abszurdisztánban csak egy olyan betegség, amit csak a többiek kaptak el.
Ha már betegségről van szó, meg kell azt is említenünk, hogy a járványmódra terjedő populizmus vírusgazdája éppen Orbán Viktor.
A Jerusalem Post szerint többtucatnyi tüntető állta el Orbán Viktor autójának útját, amikor a magyar miniszterelnök távozni akart a Yad Vashem múzeumból. A lap szerint Orbánnak kifejezetten sokáig kellett az autójában várnia, mire távozni tudott. A tüntetők
Soha többé!
és
Szégyelld magad!
felíratú táblákat tartottak fel, magyarul és héberül. /24.hu/
עשרות מפגינים חוסמים את שיירתו של ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן ביציאה מיד ושם pic.twitter.com/Ciy7Dv9dZT
— גלצ (@GLZRadio) 2018. július 19.
Van abban valami könyörtelen irónia, hogy míg itthon még csak arra sem vagyunk képesek, hogy felhívjuk Orbán figyelmét bármire, Izraelben könnyűszerrel feltartóztatták a kocsiját.
Orbán Viktor kétnapos látogatáson vesz részt Izraelben, ahol Benjamin Netanjahuval is találkozott. A tüntetőket a rendőrség távolította el, a hírek szerint azért tiltakoztak, hogy a Yad Vashem fogadta Orbánt, miközben a magyar miniszterelnök folyamatosan építi le a magyar demokráciát, és kampányt folytat Soros György, egy magyar állampolgárságú zsidó ellen. Orbán a Yad Vashemben gyertyát gyújtott az Emlékezés Sátrában, a múzeum azt közölte, nem ők döntik el, hogy kit fogadnak, hanem a Külügyminisztérium.
Meglehetősen fonák egy olyan ember tiszteletadása, aki máig nem tisztázta magát a 2006-os és az azt követő események kapcsán. Egy biztos, a pofátlanság nem ismer határokat.