h i r d e t é s

Rejtélyes ügyek veszik körül Orbánt

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Rejtélyes ügyek veszik körül Orbánt

2018. november 25. - 06:36

"Imádom az árulást, nem szeretem az árulókat." - 
Bonaparte Napóleon

Brdo pri Kranju, 2016. január 22. Orbán Viktor magyar és Miro Cerar szlovén miniszterelnök (b-j) érkezik a két kormány együttes ülésére a szlovéniai Brdo pri Kranjuban 2016. január 22-én. - MTI Fotó: Varga György

Miért lelkesedett a volt szlovén kormányfő Orbán Viktor terveiért, és támogatta Magyarország szlovéniai befolyásának növelését? – kérdezi a Mladina szlovén hetilap főszerkesztője. 

A Mladina című szlovén hetilapban annak főszerkesztője, Grega Repovž terjedelmes cikkben foglalkozik azzal, hogy Miro Cerar volt miniszterelnök – aki idén tavasszal mondott le posztjáról – vajon miért támogatta a magyar részvételt a Koper-Divača vasútvonal fejlesztésében, illetve Magyarország szlovéniai befolyásának a növelését – hangzott el a Klubrádió nemzetközi lapszemléjében.

Orbán Viktor magyar miniszterelnök, aki korábban arról beszélt, hogy a koperi kikötőt Magyarország világra nyíló kapujává kívánja tenni, azért szállt ki a vasútvonal fejlesztési projektjéből, mert rájött, hogy rossz lóra tett. Mármint abban az értelemben, hogy nem az Európai Néppárthoz tartozó „elvtársa”, Janez Janša lett a kormányfő a választások eredményeként – írja a hetilap főszerkesztője, és hozzáteszi: ha most Janša lenne hatalmon, Orbán valószínűleg már hajókat vásárolna, hogy megteremtse a magyar flottát.

A hetilapban megjelent cikk szerint Orbán a múlt héten, amikor ellátogatott a szlovéniai Lendvára, az ottani magyar kisebbséghez, egyebek közt arról beszélt, hogy Cerar kormánya 50 ezer négyzetmétert ígért Magyarországnak a koperi kikötőben. Grega Repovž szerint teljességgel érthetetlen, hogy Cerar miért lelkesedett olyannyira a Koperhez vezető vasútvonal fejlesztéséért, amikor a 200 millió eurósra tervezett magyar hozzájárulásból sokkal környezetbarátabb projektekkel úgymond csodát lehetne művelni Szlovénia rövid tengerparti szakaszán.

Cerar ráadásul annak tudatában ragaszkodott mégis a kikötőfejlesztéshez, hogy tudván tudta, Orbán Janšát – szintén volt kormányfőt – támogatja, éppenséggel vele szemben. A szlovén hetilap főszerkesztőjének a cikke szerint az is rejtélyes, hogy a Cerar-kormány miért adta csöndben áldását Magyarország befolyásának a növelésére a Muraközben, ahol a magyarok beruházásokat eszközölnek és állampolgárságot osztogatnak az ottani magyaroknak. 

Forrás: Klubrádió / hirklikk.hu