h i r d e t é s

Tarlós a Nemzeti Nyomozó Irodára bízta az FKF-es botrány felderítését

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Tarlós a Nemzeti Nyomozó Irodára bízta az FKF-es botrány felderítését

2016. szeptember 22. - 09:55
0 komment

Tarlós István főpolgármester átadta a Nemzeti Nyomozó Irodának a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt.-nél (FKF) a cég közbeszerzési és szerződéskötési gyakorlatának feltárására indított belső vizsgálat iratait, írja a Népszabadság.

Klug Lajos, a FKF Zrt. korábbi vezérigazgatója, Pető György és Tarlós István - Forrás: origo.hu

A főpolgármester azt mondta: derítse ki a rendőrség, hogy mi történt.

Korábban a Mandiner írta meg, hogy korrupciós botrányban érintett az FKF: a szervezet tanácsadójának játszottak ki egy sokmilliós tendert. Egy, a közterület-fenntartónál korábban informatikai tanácsadóként dolgozó, és Csontos István FKF-vezérigazgató közeli ismerősének számító  férfi  cége többszörösen is törvényszegő módon jutott sokmilliós megbízáshoz. Ennek értelmében összesen nettó 350 ezer forintos napidíjért adhat tanácsot három szakértő.

A Mandiner szerint a 17,5 milliós keretösszegű kiírásban még azt sem szabták meg, hogy legalább hány órában kell tanácsot adni, és a közbeszerzés iratainak hivatalos közzétételét is elmulasztották. A férfi még a közbeszerzési pályázat előtt személyesen egyeztethetett a pályázati feltételekről az igazgatóval.

Az FKF erre úgy reagált, hogy a fővárosi cég a jogszabályok előírásai szerint működik, kötötte és köti meg szerződéseit. Szeneczey Balázs főpolgármester-helyettes a cikk megjelenése után azonnal belső vizsgálatot rendelt el a társaságnál. 

Tarlós István most a Népszabadságnak azt mondta: nem állították le a belső vizsgálatot, hanem az ügyben a Nemzeti Nyomozó Irodához fordultak.

A Népszabadság szerint az FKF körül érdekcsoportok harca zajlik. Csontos István vezérigazgató Simicska Lajos köréhez köthető, de az FKF-nél befolyást akar szerezni a Rogán Antal kabinetminiszterhez, valamint Habony Árpád jelenlegi és Tombor András volt miniszterelnöki tanácsadóhoz köthető érdekkör is. Utóbbi nyomására a főváros külön társaságot alapított az évi 300 milliárd forint értékű közbeszerzéseinek lebonyolítására.  Tarlós a teljes hatalomátvételt megakadályozandó később megtiltotta, hogy az említett érdekcsoporthoz kapcsolódó ügyvédekre bízzák a szerződéskötéseket.

index.hu