Új üzletágvezetővel segítheti további növekedéshez a bankokat az EY
Közel húsz éves bankszektorban szerzett tapasztalattal csatlakozik Magyarország egyik vezető tanácsadó cégéhez Hoós János.
A szakember az EY pénzügyi kockázatkezeléssel foglalkozó csapatát fogja vezetni. Célja, hogy hatékony digitális megoldásokkal dinamikus növekedéshez segítse a hazai pénzintézeteket az egyre komplexebb szabályozói környezetben.
2019. áprilistól Hoós János vezeti az EY pénzügyi kockázatkezeléssel foglalkozó üzletágát. A szakemberrel tovább erősödik a cég üzleti tanácsadással foglalkozó lokális csapata. János célja, hogy a következő években dinamikus növekedéshez segítse a hazai pénzügyi intézményeket.
A bankszektor az egyik leginkább érintett terület az elmúlt évek szabályozás-változásaiban, mint például a devizahitelek forintosítása vagy az azonnali átutalás rendszerének bevezetése.
Ezek az intézkedések különösen leterhelték a pénzintézeteket. Az iparág azonban most fellélegezhet, és újra a növekedés és a digitális transzformáció felé fordulhat
– nyilatkozta Hoós János.
A vezető célja, hogy olyan komplex megoldásokat és egyedi kompetenciákat alkalmazzon, amiből erőforrás vagy tudáshiány van Magyarországon, ezáltal elősegítse a bankok dinamikus növekedését. Az EY egyik legnagyobb előnyét abban látja, hogy ügyfelei számára a folyamatok teljes életciklusát átfogó megoldásokat nyújt, valamint lefedi a kockázatkezelési, a jogi, a cybersecurity és a compliance területeket is.
Hoós János a közép-kelet-európai régió egyik meghatározó szoftver szállítójától érkezett az EY-hoz, ahol igazgatósági tagként felelős volt többek között a termékek és az üzleti folyamatok fejlesztésért. Karrierjét 1998-ban, az ABN Amro Banknál kezdte, majd 2004 és 2016 között a K&H Banknál dolgozott, ahol előbb a hitelkockázati, majd 2011-től a modellezési osztályt vezette.
A pénzintézetnél töltött tizenkét év alatt János felelt többek között a Basel 2 transzformációért, a bank hitelfinanszírozási rendszerének bevezetéséért és a modellezési tevékenységének szabványosításáért. Diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karán, pénzügyi mesterképzés szakon szerezte 1998-ban.