h i r d e t é s

Újságírót csak akkor lehet "törvényesen" megfigyelni, ha a sajtószabadságot terrorizmusnak tekintik

Olvasási idő
5perc
Eddig olvastam
a- a+

Újságírót csak akkor lehet "törvényesen" megfigyelni, ha a sajtószabadságot terrorizmusnak tekintik

2021. július 20. - 19:19

Magyarországon, ha a rezsim veszélyesnek talál valakit abból a szempontból, hogy a diktatúrával szemben ellenzéki tevékenységet fejt ki, amely a diktatúra által meghúzott határokon túllép, vagyis csak teszi a dolgát, akkor bármelyik vezér NER-politikus megrendeli az illető titkos megfigyelését, amihez egymásnak adnak engedélyt, minden demokratikus kontroll nélkül, még utólag sem tájékoztatják az illetőt sem a megfigyelés tényéről, sem a róla gyűjtött adatokról, sem azok felhasználásáról és sorsáról. Ilyen csak a legsötétebb diktatúrákban van. - írja az Amerikai Népszava

A kép illusztráció! - Forrás: Orbán Viktor Facebook oldala

Nem véletlen, hogy a mindig zsigerből reagáló cinikus, hazug propagandagépezet fél napig hallgatott, nem tudtak megszólalni, amikor kiderült a magyar közélet rendszerváltás utáni második legnagyobb botránya, miszerint egy izraeli kémprogrammal újságírókat, ellenzékinek gondolt vállalkozókat, egy médiatulajdonos, ellenzéki politikusokat, közéleti szereplőket, mintegy 3oo magyar embert figyeltek meg. A rendszerváltás utáni legnagyobb botrány az alkotmányos rend megdöntése volt, amikor Orbán megalapította a NER-t, ez a mostani a második legnagyobb.

Ez akkora bukás, hogy Magyarországon kívül a világ bármely országának kormánya, diktatúrája megbukna tőle, de ennek a szele sem fogja érinteni Orbán rendszerét, annak ellenére, hogy a megfigyelési botrány nyilvánosságra kerülése után torkukra akadt a szó. Megvárták, mi lesz, kimegy-e bárki az utcára, elindulnak-e tömegtüntetések, követelik-e azonnal a távozásukat. Kivonul-e végre az ellenzék a parlamentből és az egész rendszerből, vagy megy az élet tovább? Megnyugodhattak, semmi nem történik, az élet megy tovább. Elég azt mondani, hogy minden törvényes, oszt jó napot.

Pedig újságírók és ellenzékiek megfigyelésére nincs elfogadható válasz. Nincs olyan, hogy törvényesen meg lehet figyelni egy munkáját végző újságírót, ha éppen nem kábítószert árul, nem bankrablást készít elő és nem terrorista akciót tervez. Márpedig semmi ilyen nem történt, ez esetben maga az újságírás minősül bűnözésnek és terrorizmusnak. Ilyen jogszabály azonban egyelőre nincs, még akkor sem, ha ez a diktatúra annak tekinti, ezért ez nem minősül törvényes megfigyelésnek. Még akkor sem, ha a rezsim lebontott minden jogállami feltételt a politikai célú, diktatórikus titkos megfigyelések útjából.

Az izraeli kémprogram az eddigi információk alapján képes arra, hogy a mobiltelefonokat feltörje, a készülék kameráját és mikrofonját aktiválja, és a telefon kamerás lehallgatókészülékként működjön. Képes arra, hogy a telefonban levő összes appot feltörje, az összes adatot ellenőrizze, dokumentálja. Mivel ez a banda elmulasztotta még bevezetni a nyílt totális diktatúrát és megmaradtak még a jogrendben magánéletet, személyes adatokat stb. védő törvényeket, ez a tevékenység megfelelő indok nélkül úgy törvénytelen, ahogy van.

A magyar népnek annyi érzéke nincs az emberi és alkotmányos jogokhoz, mint a Videotonnak a Bajnokok Ligájához, ezért fel sem fogja, nem is érdekli, hogy ez milyen mértékű törvénysértés, visszaélés, diktatúra. Pedig ez sokkal súlyosabb, mint amilyen a III/III volt, mert egy besúgó meg sem közelítette azt a hatékonyságot, mint ez a kémszoftver. Ha egy ügynököt állítottak volna ezekre az újságírókra, a töredékét nem tudták volna meg, mint amit ez a megfigyelés lehetővé tett. Ha a magyarok keresik és utálják a III/III-as besúgókat, teljes joggal, akkor miért nem háborodnak fel azon, hogy kémkednek utánuk, bármikor, bárkit, bármiért megfigyelhetnek. Ez rosszabb, mint a kommunista titkosrendőrség volt.

Varga Judit azt mondta, hogy “nevetséges” megfigyelési botrányról beszélni, mert minden ország használ ilyen eszközöket. Az a nevetséges, amit ez a csaló, hazug, agresszív cinikus nő beszél, akinek minimum bele kellene buknia ebbe a botrányba még akkor is, ha a diktatúra marad. Más országok ugyanis nem így és nem erre használnak ilyen eszközöket. Jogállami feltételek vannak, bírói döntéshez kötött, megfelelő okok kellenek hozzá, és azok kizárólag a közbiztonságot és a nemzetbiztonságot veszélyeztetik. Egy újságíró vagy ellenzéki politikus tevékenysége nem közbiztonsági és nem nemzetbiztonsági kérdés. Csak diktatúrában van így, mint amilyen Orbán rendszere.

Magyarországon, ha a rezsim veszélyesnek talál valakit abból a szempontból, hogy a diktatúrával szemben ellenzéki tevékenységet fejt ki, amely a diktatúra által meghúzott határokon túllép, vagyis csak teszi a dolgát, akkor bármelyik vezér NER-politikus megrendeli az illető titkos megfigyelését, amihez egymásnak adnak engedélyt, minden demokratikus kontroll nélkül, még utólag sem tájékoztatják az illetőt sem a megfigyelés tényéről, sem a róla gyűjtött adatokról, sem azok felhasználásáról és sorsáról. Ilyen csak a legsötétebb diktatúrákban van.

Ez az aljas bűnszervezet, a vérkomcsi Kövérrel az élen ne kommunistázzon, mert hozzájuk képest a kommunista diktatúra egy minta jogállam volt. Kíváncsiak vagyunk az Európai Unióra is, hogy erre hogyan reagál és mit tesz, amikor kiderül, hogy az EU egyik tagállamában újságírókat figyelnek meg, kémprogramot vetnek be ellenzékiekkel szemben, illegális megfigyeléseket folytatnak uniós polgárok ellen. Mindez költői kérdés, mert természetesen semmilyen következménye nem lesz.

Ahogy az ellenzék sem fog elérni, elérni és tenni semmit, és a semmivel tökéletesen meg lesz elégedve, pedig nem bemondás alapján kellene igazolni ezeknek a megfigyeléseknek a törvényességét, hanem ki kellene tenni azt, hogy mikor, miért, milyen indokkal, kinek az engedélyével, milyen célból, milyen eredménnyel figyeltek meg újságírókat és az ellenzéki politikusokat, közéleti szereplőket. El kell számolni ezzel, még ha kamu parlamentet működtetnek játékból, akkor is. De Magyarországon csak annyi lesz, hogy majd odamegy a nagy varázsló Pintér, aki elmondja, hogy minden törvényes volt, és elégedjenek meg ezzel.

Az ellenzék pedig meg fog elégedni, mert semmi más nem érdekli, mint a következő négy évben nekik kiosztott parlamenti helyek és pártfinanszírozás egymás közötti felosztása. Őket nagyon megzavarta ez az egész megfigyelési ügy, mert foglalkozni kell vele, és a szépen eltervezett választási színjátékukba zavart hozott, és alig várják, hogy vége legyen az egésznek. Nem kell aggódniuk, még három nap és elmúlik. Ez itt Magyarország, a Nemzeti Együttműködés Rendszere. Aki most nem hagyja el ezt az országot, az vagy nem tudja, amiért őszinte együttérzésünk, vagy hülye, vagy aljas ember, akinek ez tetszik. (Amerikai Népszava)