Uniós pénzek arab számlákon
Mindig is nagy kérdés volt, hogy mire költi a kormány azokat a pénzeket, amit az Európai Unió a mi életszínvonalunk javítására szánva ad fejlett tagállamai adójából.
Ma, amikor már nekünk is hozzá kéne járulnunk az új tagállamok felzárkóztatásához, ez a kérdés égetőbb fontosságú, mint valaha.
Európa második legkorruptabb államában az életszínvonal nyolc év alatt annyit fejlődött, hogy a környező országok – ideértve a V4-ek többi tagját is – lehagytak minket.
Különös helyről kapott információt a Magyar Nemzet.
„Furcsa, szövevényes történet jutott lapunk tudomására amerikai forrásokból. Egy magyar férfi az FBI tanúvédelmi programjában kapott papírokkal él az Egyesült Államokban, és azért kíváncsiak rá az amerikai hatóságok, mert úgy vélik, ő is egy szem volt abban a láncban, amelynek a segítségével az elmúlt években 3-4 milliárd euró, vagyis ezerháromszázmilliárd forintnak megfelelő összeg szivároghatott ki Magyarországról arab és ázsiai számlákra. A pénz – az amerikaiak gyanúja szerint – a nyertes uniós pályázatok „alkotmányos költsége”, a kormánypárti politikusok részére visszaosztott jutalék.”
Mindez már önmagában is kimeríti a pénzmosás fogalmát, ami státuszunkat tekintve a korrupciós listán érthető.
Ezt erősíti az is, hogy a Szövetségi Nyomozó Iroda szerint ezeket a tranzakciókat a kormány által felügyelt bankokon keresztül hajtották végre.
És ez még mindig nem a legrosszabb. Az FBI-nak jó oka van az ilyen pénzmozgások figyelésére. Ugyanis a módszer kiválóan alkalmas a terrorizmus finanszírozására.
Feltételezés: Adott egy kormány, amelyik köztudottan nyúlja le az uniós pénzeket. Minden energiáját arra fordítja, hogy saját zsebét tömje ki. Ehhez a jól fizető bizniszhez arra van szüksége, hogy hosszú ideig ne kelljen kormányváltástól tartania. Mit csinál? A terrorizmus rémével riogat és ha hatalmát veszélyben érzi elég csak elkülöníteni egy jelentősebb összeget, hogy megrendeljen saját népe ellen egy terrortámadást. A hatalma nemcsak megmarad, de korlátlanul ki is terjesztheti azt.
A magyar hatóságok egyébként – bár erre az FBI külön lehetőséget biztosít – nem akarják kihallgatni a pénzmosással körözött, jelenleg tanúvédelem alatt álló személyt. Felettébb különös.
Sőt, bár „eddig példa nélküli módon több, csalás és pénzmosás elkövetésével vádolt magyar állampolgár kiadatását indítványozta az Egyesült Államoknak az idén tavasszal a Fővárosi Főügyészség. A kiadatás a jogerős bírósági döntés ellenére sem történt meg”.
A döntést az Igazságügyi Minisztérium vétózta meg. Az egyetlen kérdés, hogy miért?