h i r d e t é s

A 3 leggyakoribb tévhit a munkaerő-kölcsönzéssel kapcsolatban

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

A 3 leggyakoribb tévhit a munkaerő-kölcsönzéssel kapcsolatban

2020. december 07. - 12:00

Bár egyre ismertebb és kedveltebb dolog a vállalatok körében a munkaerő-kölcsönzés, ennek ellenére jelenleg is rengeteg tévhit kering a kölcsönzéssel kapcsolatban. Ezért mi most összeszedtük a leggyakoribbakat, igyekszünk eloszlatni ezeket.

Forrás: beraman.hu

A kölcsönzésnek csak a létszámstop esetén akad némi haszna

Az valóban igaz, hogy a létszámstop esetén igen jó megoldást nyújt a munkaerő-kölcsönzés, hiszen bár az állomány nem növekszik, de a szükséges létszámot biztosítani lehet. Ám az cseppet sem fedi a valóságot, hogy ezenkívül ne lenne más haszna.

Például az egyik legnagyobb haszon, hogy munkaerő-kölcsönzés esetén a kölcsönbevevő cég mentesül a toborzással és felvétellel járó terhek alól, hiszen sem az állások meghirdetésével, sem a kapcsolódó adminisztrációval nem kell bajlódni, ami sok esetben nem csupán időben rengeteg, hanem jelentős költséget is ró a cégre.

Nem beszélve arról, hogy az adminisztrációs terhek igen jelentős része a kölcsönbeadó céget terheli, vagyis maga a munkaszerződés megkötése, a bejelentések teljesítése, a járulékok kifizetése, a bérszámfejtés is a kölcsönbeadó céget érinti.

A kölcsönbeadó cégek a munkavállalók bérén spórolnak

Az esetek nagy többségében a kölcsönbevevő cég határozza meg a munkabér összegét, a kölcsönbeadó a partnercég által meghatározott számokkal dolgozik, így ideális esetben szó sincs róla, hogy bármilyen trükközés miatt a munkáltató hónap végén kevesebb bért fizetne a munkavállalóknak, hogy ezen profitáljon.

A kölcsönbevevőnek van lehetősége bekérni a bérpapírokat és egyéb igazoló dokumentumokat, ha szeretne biztos lenni a tekintetben, hogy a kölcsönbeadó helyesen jár el.

Ha nem a béren, akkor a járulékokon spórol a kölcsönbeadó cég

Ez legalább annyira téves gondolat, mint a bérekkel való trükközés, hiszen a NAV meglehetősen nagy figyelmet fordít a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cégekre, rendszeresen ellenőrzi ezek bejelentési, bevallási és befizetési kötelezettségeit.

Ráadásul a munkaerő-kölcsönzés esetén kettős bejelentési kötelezettség van, így mind a kölcsönbevevő, mind a kölcsönző cég köteles a bejelentést az előírásoknak megfelelően megtenni.

Amennyiben úgy gondolja, hogy az Ön számára is megoldást jelenthet a munkaerő-kölcsönzés, vegye fel a kapcsolatot a Beraman Hungary munkatársaival!