h i r d e t é s

A februári ifjak 12 pontot tettek közzé

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

A februári ifjak 12 pontot tettek közzé

2016. január 22. - 14:52
0 komment

Folytatódik a tanárlázadás, és a fiatalok is beszálltak a reformokért folytatott harcokba. 

Forrás: stop.hu

Lelkes és bátor diákok 12 pontban szedték össze követeléseiket a kormánytól.

Ismerve a mostani helyzetet, ez nem csak egy gyermeteg ellenállás, hiszen a hecc kedvéért ki akarná kockáztatni, hogy a részvétele miatt semmilyen kormány-közeli szerv, cég vagy érdekeltség közelében munkát kapjon.

A februári ifjak, vagyis a budapesti Teleki Blanka Gimnázium diákjai kívánják a kerettanterv szakmai bizottság által való átdolgozását, korszerűsítését. Szeretnék elérni, hogy a tanterve az "élethez szükséges ismereteket" is belefoglalják. Ki is térnek néhány ilyen elemre: gazdasági alapfogalmak, hivatalos ügyek intézésének módjai. Nem újszerű ez a kritika, hiszen már régóta a köztudatban él, hogy sok fogalommal akkor találkozik először egy pályakezdő, ha kikerül az iskolapadból, így az a bizonyos nagybetűs élet tartogathat meglepetéseket azok számára, akik csak a tananyagra hagyatkoznak.

Az örök nyári szünet helyett a telekisek a tanuláshoz szükséges feltételeket kérnének (krétát táblát, stb.) emellett elutasítják a kísérleti tankönyveket. Szerintük a mindennapos testnevelés csak akkor működik, ha ehhez megfelelő körülményeket teremtenek. Külön kedves tőlük, hogy a tanáraikra is gondolnak. Szeretnék, ha a pedagógusok nem lennének annyira túlterheltek, és hogy az oktatókat szakmailag elismerjék. A jó diák azonban magára is gondol, ezért megemlíti, hogy egyébként a tanulók is meglehetősen túlterheltek, ami azt illeti, szóval...

Kívánják, hogy 12. osztályban ugyanolyan érettségi követelményeknek kelljen megfelelniük, mint amilyenek azok közoktatásba lépésükkor voltak. Fontos számukra, hogy a döntéshozók kikérjék a véleményüket, ezért az Országos Diákparlament üléseit évente szerveznék meg a jelenlegi háromévenkénti alkalmak helyett.

A fenntartó kérdéskörrel is problémájuk van. Szerintük a helyi vezetőségnek és az iskolaigazgatónak sokkal nagyobb autonómiát kellene biztosítani az iskola hatékony működése érdekében. A megfogalmazott kívánságok illeszkednek az eredeti Herman Ottó Gimnázium tanári kara által írt nyílt levélben írtakhoz.
"Az egész oktatási rendszert látjuk most már veszélyben! Kaotikussá vált minden! Bizonytalanság, elkeseredettség, sokszor apátia uralkodik a tanári szobákban. S az, hogy vannak még jól működő iskolák, jól megtartott órák, versenyeredmények ("természetesen" nevezési díjakra és útiköltségre elkülönített keret nélkül), sikeres érettségik és felvételik, kizárólag a tanárok lelkiismeretességének köszönhető - merthogy nem a környezeti hatásoknak és az oktatáspolitika tevékenységének, az biztos!

Ki működteti egyáltalán az iskolákat? Az önkormányzat, vagy annak egy cége? Valamelyik minisztérium, az Oktatási Hivatal, a POK...? A sok bába között elveszett a gyerek! A GYEREK, merthogy az egésznek róluk kellene szólnia!!! De nem ez történik!" - írják a tanárok a nyílt levélben.
Várjuk, hogy a következőkben kik csatlakoznak majd az elégedetlenek táborához.

 

Jabronka Richárd / stop.hu

Címkék: