h i r d e t é s

A Fidesz szerint jólét van, mert sok méz fogy el

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

A Fidesz szerint jólét van, mert sok méz fogy el

2015. augusztus 02. - 19:27
0 komment

Egyre többen fogyasztanak mézet Magyarországon, ez a tudatos táplálkozás fejlődését és a javuló jövedelmi viszonyokat tükrözi - mondta az agrárgazdaságért felelős államtitkár a XXVIII. jászberényi Nemzetközi Mézvásár és Méhésztalálkozó megnyitóján szombaton.

A Fidesz kommunikációja abból áll, hogy történjék bármi, az a javuló jövedelmi viszonyokat tükrözi. Néha ez érthető, hiszen a sajtóiroda feladata, hogy erről beszéljen, de a méz esetében mégiscsak túlzásnak érezzük a Magyar Krónikába illő jóhírt.

Kapkodják a mézet - megírom

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy bár az országosan kiemelkedő mézhozam ötödik éve várat magára és idén is gyenge- közepes méhészévet tudhatnak a méhészek maguk mögött, az ágazat továbpa sem veszített vonzerejéből. Hozzátette: a hazai méhállomány méhcsaládjainak száma meghaladja az egymilliót, ami európai szinten Görögország után a második legnagyobb méhsűrűséget jelenti, csaknem 20 ezer méhész foglalkozik ezzel a szakmával. "Mézünk többségében a nyugatra fekvő országok fogyasztóinak asztalára kerül" - mondta el Czerván György.

Hogy is van ez? Exportáljuk a magyar mézet, mert a jómódú nyugatiak meg tudják venni, de az emberek már jól élnek itthon, hiszen sok méz fogy. Némi ellentmondás fedezhető fel a méz sorsa és a magyarországi kánaán tekintetében.

Ahhoz, hogy felmérjük a lakosság anyagi helyzetét, különféle mérésekhez nyúlhatunk, de ezek között aligha, vagy csak felületesen kapcsolódik a mézfogyasztás. Államtitkárként következtetéseket levonni abból, hogy pat lett mézeskalácsot sütni, vagy dilettantizmusra, vagy hosszú nyelvre utal.

A nemzeti együttmézezés rendszere

Az államtitkár szólt az ágazat eredményességét jelentősen befolyásoló magyar méhészeti nemzeti programról is. 2016 augusztusától a méhészeti nemzeti program jogszabályi háttere megváltozik, a korábbi jogcímek mellett a termékfejlesztést és a piacra jutást segítő alprogramon is dolgozik az agrártárca.

Nehéz elképzelni, hogy a szakértők milyen innovációkkal bukkannak elő az alprogramok tekintetében. Csak sejthető, hogy legközelebb a méhcsípések áldozatainak számát hozzák összefüggésbe a nyugdíjkorhatár kitolásával.

Japonka Richárd

 

sztarklikk.hu

Posted by SEJT on 2015. augusztus 2.