h i r d e t é s

A harmadik országbeli munkavállalók lényegesen többet keresnek a magyar dolgozóknál

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

A harmadik országbeli munkavállalók lényegesen többet keresnek a magyar dolgozóknál

2017. július 26. - 17:59

Mintha szándékosan üldözné el a kormány az embereket; mintha az lenne a lényeg, hogy akik nem a Fideszre szavaznak, hagyják el az országot. - írja a gepnarancs.hu.

Forrás: gepnarancs.hu

Az MSZP szerint elfogadhatatlan, hogy az a magyar állampolgár, aki évtizedek óta itthon dolgozik lényegesen, nettó 50-100 ezer forinttal kevesebbet keres, mint egy harmadik országból jött munkavállaló.

Gúr Nándor, az ellenzéki párt alelnöke szerdán Budapesten sajtótájékoztatón azon véleményének adott hangot, mintha szándékosan üldözné el a kormány az országból az embereket, mintha az lenne a lényeg,

akik nem a Fideszre szavaznak, azok még az se baj, ha elhagyják ezt az országot.

A szocialista országgyűlési képviselő indoklásként elmondta, hogy egy 2011-es nemzetgazdasági miniszteri rendelet szerint a harmadik országból érkező munkavállalók bérének el kell érnie egy meghatározott összeget, amelyet a bruttó átlagkeresetek alapján állapítanak meg.

Idén 300 ezer-375 ezer forintos bruttó bért kell fizetni a harmadik országbeli munkavállalóknak

– mutatott rá, megjegyezve:

ezek a munkavállalók nem kereshetnek kevesebbet nettó 200 ezer forintnál.

Szerinte a harmadik országbeli munkavállalók főként az egészségügyben dolgoznak, ahol a kezdő magyar munkavállalók minimálbért kapnak, míg az évtizedek óta ott dolgozók alig keresnek többet a garantált bérminimumnál.

Hozzátette:

a minimálbér nettó 84 ezer forintos, a garantált bérminimum nettó 107 ezer forintos keresetet jelent.

Gúr Nándor szerint ez a bérezés elfogadhatatlan, változtatni kell rajta.

Az MSZP alelnöke kapott kérdést arról, hogy Botka László, a párt miniszterelnök-jelöltje az 168 óra című hetilapnak adott interjúban árulónak tartotta Molnár Zsoltot, a párt országos elnökségének tagját, mert javaslataival szembe megy a szocialista párt kongresszuson elfogadott irányvonalával.

Gúr Nándor úgy értékelt, hogy ez Botka Lászlónak egy kemény mondata, ugyanakkor személyes álláspontja. Hozzátette,

az MSZP demokratikus párt, ahol mindig is  jellemző volt a véleményalkotás szabadsága.

Közölte, nem ismer olyan elnökségi, vagy a párt országos választási bizottsága által hozott döntést, amely azt a következtetést tartalmazná, amelyet Botka László megfogalmazott.

Szerinte abban nincs nézetkülönbség Botka László és Molnár Zsolt között, hogy mindketten le akarják váltani a Fideszt 2018-ban.

Arra a kérdésre, hogy Molnár Zsolt számíthat-e valamilyen retorzióra, etikai vizsgálatra, kizárásra, Gúr Nándor közölte, ezt valakinek kezdeményeznie kell.

Ha Botka László úgy gondolja, ilyet akar kezdeményezni, akkor az  szíve joga

– fogalmazott.

gepnarancs.hu