h i r d e t é s

A határon túli magyarok és a szavazati jog

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

A határon túli magyarok és a szavazati jog

2018. január 05. - 09:08

Ismerem a Gyurcsányista hangulatkeltést, nem rájuk tartozik, minek szólnak bele. 

CIVILHETES olvasói fotó

A Válasszunk Blog írása

Egyszerű, könnyű kis kirekesztő, emberi jogokat megtipró, végtelenül hazug demagógia. Mi közük hozzá? Mondjuk kezdeném azzal a nyilvánvaló szemponttal: Magyarország Büntető Törvénykönyve a magyar állampolgárok által külföldőn elkövetett cselekmények esetén is érvényes. És ez Gyurcsány idején is így volt. Azért van beleszólásuk, mert a törvények egy jelentős része azokra a magyar állampolgárokra is vonatkozik, akik nem csak, hogy nem éltek itt, hanem egy órát sem töltött az országban. És a demokrácia egyik legalapvetőbb feltétele, hogy döntésképes emberek esetében nem kezdünk a fejük felett dönteni őket teljesen kirekesztve a folyamatból.

Ha Gyurcsány Ferencnek ez sem szent, akkor lehet-e demokratikus az az ellenzék, amiben Gyurcsány Ferenc és ez a politika helyet kap? 

Ezek az emberek magyar állampolgárok akiknek joga van az országban dolgozni és adózni akkor is, ha a határ túlsó oldaláról ingáznak. Talán ne lenne közük a magyar munkajoghoz? De lehet itt vállalkozni. Magyarként gondolhatja úgy, teljes joggal, a magyar nyelvű oktatásra a határnak ezen az oldalán van jó esély, így szerezhet magyar bizonyítványt, így kaphat esélyt a gyereke.Az állampolgárok törvényben leírt kötelessége, a BTK értelmében rájuk külföldön is vonatkozó tilalmak mellett vannak jogai. De ezekről, de demokratikusan képviselője útján döntsön, hanem "KUSS itt Feri van" alapon maradjon ki a döntésből. Értem. 

A határon átnyúló szolgáltatások, kereskedelem, a szoros gazdasági kapcsolatok, az EU régiós politikája miatt a gazdasági következmények elég sok határon túli magyart érintenek. De Gyurcsány kimondta, ő nem érintett, mi köze hozzá. Az állampolgárok kötelességei, a vele szembeni elvárosok ugyan kötelezők, de ahhoz sem lesz köze, hazudjuk azt, hogy nem érintett. A hazudozásnak Gyurcsányéknál hagyománya van. Az EU féle régiókban gondolkodás sem számít, az EU csak akkor fontos, ha azt mondja amit Feri. 

A fentiek általánosak. Az itt lehet a gyereke helyére kerül olyan is, akinek itt van a gyereke. De van olyan is, aki nem csak itt dolgozhat, itt vállakozhat, hanem itt dolgozik, vállalkozik. Aki a határon átjár és itt adózik, itt fizeti a TBt, az itt is kellene, hogy igénybe vegye az egészségügyet. Innen fog nyugdíjat kapni. Tök jó, de ne legyen köze semmihez! Miért? Mert Feri azt mondta. Rekesszük ki, döntsünk a feje felett! 

Velük riogatni kell, őket ki kell rekeszteni. Nekik akkor sem jár a biztonság, és a beleszólás a saját életükbe ami ezt befolyásolja, ha egy háború sújtotta országban (Ukrajna) születtek, és az állampolgárságuk, hogy beleszólhatnak a kérdésbe a jobb élet reménye.

Ilyen alapon kirekesztés helyett befogadás csak azoknak jár, akik más kertjét letaposva, más vagyonát tönkretéve, törvényt szegve menekülnek tovább a háború sújtotta Görögországból, Macedóniából. És szegények még a vérengzéssel teli háborús Ausztrián is át kell majd jutnia, azok a rettenes aknamezők Bécs magasságában...A magyart aki  közösséget vállal velünk rekesszük ki az őt is érintő kérdésekből, mutassuk neki ő nem kell. 

A "deja zorbán lop és mit csinál szegény ceuscivilekkel" kérdés bár a demokrácia súlyos sérüléséről szól, az állampolgári jogok ennél jóval kevésbé súlyos megsértéséről szól, és ezzel nem legitimálja Gyurcsány elképzeléseit. Orbán érvei jobbak, igazabbak, de nem jók és nem igazak. Pláne nem elegendőek. De egy kisebb jogsértés miatti jogos felháborodás nem jogosít fel senkit egy nagyobb jogsértésre, abban való együttműködésre, azzal való kollaborációra. Ilyen alapon erkölcsileg aggályos Gyurcsányra és bármely szövetségesére szavazni.

A történet arról szól, hogy egy demokrata, aki kész javítani a politikáján képes beismerni, ha hibázik, téved. És Gyurcsány is értesült arról, miért nem igaz amit mondott arról, hogy a haatáron túli magyarokat ne érintenék a közügyek. De nem ismerte el a tévedést, nem korrigált. Akkor sem volt hajlandó ezt megtenni, amikor sejteni lehetett, ezzel Orbán malmára hajtja a vizet. A kirekesztés fontosabb neki, mint Orbán leváltása.

Ha Orbán leváltása Gyurcsány Ferencnek nem ér annyit, hogy  lemondjuk a kirekesztésről, a mögötte lévő becstelenségről, hazugságról az azt jelenti nem olyan nagyon fontos nekik leváltani Orbánt. Nem elég nekik a CEU helyzete, a civilek helyzete, a média helyzete ahhoz, hogy választókhoz és tisztességhez alkalmazkodva maximalizálja az esélyét a kormányválságra, akkor kénytelen vagyok én is feltételezni: Ugyan cseppet sem jó a helyzet, de nem olyan nagy a baj, hogy itt mindenkép kormányt kelljen váltani. 

 

Forrás: "válasszunk - mert választani kell"