h i r d e t é s

A prostituált és a strici

Olvasási idő
2perc
Eddig olvastam
a- a+

A prostituált és a strici

2018. december 15. - 12:53

A tömegméretű csalás élettana, ellenzéki pártok kollaborálásával, a jogászkodás pénzért árult esküjével!

Strici - Forrás: Party Point jelmezkölcsönző

A gazdaság „tekintetében”, szerencséjükre volt egy Simicskájuk, aki megteremtette „jogrendszerük” gazdasági alapját.

Ezt még az első ciklusukban megtették és 8 év nem volt elég (vagy nem is akarták észrevenni) a szociknak ahhoz, hogy ezt felismerjék és a FIDESZ gazdasági alapjának teljes kiépítését megakadályozzák.

Jól megfizetett, (lopott pénzosztásból) széleskörű gyakorlattal rendelkező, tapasztalt jogászok, főleg ügyvédek lehettek a felkért, a szakmát megszégyenítő segítők. Persze találhattak a köztisztviselői apparátusban is erre hajlandó hivatalnokokat.

A gyorsaság nagyon fontos tényező volt, ehhez kidolgozták az ideológiát és módszer is.

Gyorsan, még 2010-ben megváltoztatták a jogalkotásról szóló 1987-es törvényt, de nem merték belőle kivenni a törvények előkészítési követelményét: az előzetes hatásvizsgálatot és a törvénytervezetek véleményezésének kikérésére vonatkozó kötelezettséget, ha a kormány illetve a minisztériumok az előterjesztők.

Gondolták az országgyűlési képviselőkről szóló törvény ismeri az önálló képviselői indítványt, mint jogintézményt, jó lesz ez nekünk, mert itt nincs hatásvizsgálat és előzetes véleményezés kikérési kötelezettség.

Igaz ugyan, hogy a törvénytervezetek előterjesztésének ez kivételes formája lehet, mi gyakorlattá tesszük.

Ezzel tulajdonképpen kijátszották a jogalkotásról szóló saját törvényüket is. A kivételes lehetőség nem helyezheti hatályon kívül az általános, törvényekben előírt kötelezettséget.

Ez volt tehát a gyorsasághoz a módszer, az ideológiát Orbán fogalmazta meg abban, hogy a jó kormányzás feltétele, hogy a döntés akadálymentes lehessen, nem kell az egyeztetés, a vélemény kikérés a törvénytervezetekhez, az akadályozza a gyors döntést.

Gyorsaság tehát egyenlő gyakorlattá tenni a törvénytervezetek esetében az önálló képviselői indítvány kivételes lehetőségét és minimálisra csökkenteni az egyeztetési, vélemény kikérési kötelezettséget.

Kezdetben még abban lehetett bízni, hogy a jogász társadalom „besokall” és a törvénygyárat talán sikerül megállítani. Bízott az ország a jogászi becsületben, a jogászi eskü hatalmában, amely nem engedheti a jogot a hatalom szolgálójává tenni!

Vártuk, hogy ezt a lényeges kérdést az ellenzék majd csak felismeri és megállítja a törvénygyártási munkát. (Frau Dr. Cohnware Ghentzia).