h i r d e t é s

A termékfejlesztés szerepe a fenntarthatóság növelésében

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

A termékfejlesztés szerepe a fenntarthatóság növelésében

2021. április 06. - 11:10

P&G: „Mindent megteszünk, hogy csökkentsük fogyasztóink ökológiai lábnyomát!”

A Procter&Gamble évtizedek óta elkötelezett, hogy fenntartható termékekkel ösztönözze a felelősségteljes fogyasztást. Az ötmilliárd embert fogyasztási cikkeivel elérő vállalat kiemelt célkitűzése, hogy olyan termékeket állítson elő, amelyek a gyártástól a polcokra kerülésen át a mindennapos használatig egyre fenntarthatóbbak mind az összetevők, a csomagolás, az ellátási lánc és a végfelhasználás tekintetében. Folyamatosan megújuló termékeivel a fogyasztói szokások megváltoztatására törekszik, és jelentős erőforrásokat fektet a felelősségteljes fogyasztásra való nevelésbe.

Az idén 61 éves Jar életciklus-analízise szerint a termék ökológiai lábnyomának mindössze 10%-át teszi ki a gyártás, 90% a fogyasztói oldalon keletkezik, azaz a termék használata közben. Ezért a márka termékfejlesztésének legfontosabb mozgatórugója, hogy csökkentse a termék víz- és energiaszükségletét, a gyártáshoz felhasznált alapanyagokat és a csomagolást, ezáltal csökkenhessen a termék használata során keletkező egyéni ökolábnyom.

A nemrég bevezetett Jar Instant mosogatóhab hab állagának köszönhetően kevesebb víz felhasználását eredményezi mosogatáskor, és új, erős formulája kétszer hatékonyabban távolítja el a zsíros szennyeződéseket és ételmaradványokat . Aktív zsíroldó mechanizmusának köszönhetően egy palack tovább tart, mint ugyanennyi folyékony mosogatószer, valamint a termék 100 százalékban PCR, újrahasznosítható műanyag palackban kapható és utántölthető. A mosogatóhab újdonsága kézkímélő hatása, használata selymes érzetet ad, és kevésbé szárítja a kezet.

A csökkent vízfogyasztáson túl a Jar mosogatógépkapszulák használata energiát takaríthat meg, mert a formula tökéletesen teljesít alacsony, azaz 30 °C fokos vízhőmérsékleten is. A víz hőmérsékletének 50 °C fokról 30 °C fokra történő csökkentésével járó energiamegtakarítás pedig akár 50%-kal csökkentheti a szén-dioxid-kibocsátást. A Jar legnagyobb és legmodernebb európai gyára a csehországi Rakona üzem, amely 100%-ban megújuló energiát használ, és nulla gyártási hulladékot termel. A Világgazdasági Fórum a TOP9 Lighthouse projekt egyikének választotta, többek között a gyártás digitalizálása és az alapanyagok vasúti szállítása miatt, amely az egyik legfenntarthatóbb közlekedési mód.

A csomagolástechnológiában a jövő: Holy Grail 2.0

A Jar olyan termékek létrehozására törekszik, amelyek minimális környezeti hatással bírnak, ezért a flakonok 90%-a újrahasznosított és újrahasznosítható műanyagból készül. A Head&Shoulders mellett a Jar is együttműködött a TerraCycle vállalattal, és létrehoztak egy kizárólag tengerpartokról származó műanyaghulladékból előállított flakont.

A márka mindezek mellett jelentős szerepet játszik a digitális vízjelek - a Holy Grail intelligens csomagolástechnológia - alkalmazásában, és Európában másodikként integrálja a Holy Grail módszert a termékcsomagolásaiba. A csomagolásba ágyazott vízjelek elősegítik a hatékony válogatást, amely javíthatja az újrahasznosított anyagok minőségét és mennyiségét, azaz több műanyag kerülhet vissza a piacra, ahelyett, hogy hulladékká válna. A műanyaghulladékok intelligens válogatását célzó Holy Grail projekt kulcsfontosságú lépés a gyorsabb feldolgozást szolgáló univerzális módszer kifejlesztésének meghatározásában.

A Holy Grail program és a P&G idén újabb elismerést kapott: elnyerte a 2021-es Packaging Consortium Leadership Awards (PAC Awards) díját Best of Show kategóriában. A PAC Global Leadership Awards a világ legjobb csomagolásait ismeri el két kategóriában, a márkamarketing és a csomaginnováció terén. A Best of Show az egyik legrangosabb csomagolástechnológiai díj, amelyet évente 2 márkának ítélnek. Ezek egyike volt idén a Holy Grail technológiát alkalmazó Lenor márka, amellyel a vállalat immáron negyedik éve nyerte el a PAC Awards csomagolástechnológiai elismerését.

A munka még nem ért véget, a Holy Grail 2.0 már folyamatban van, elősegítve az iparág azon munkáját, hogy ezeket a technológiákat még több csomagoláson és újrahasznosító létesítményben alkalmazzák.

 


A Jar Sensitive termékhez képest.