A kínai politikus a helyzet tárgyalásos rendezésére szólított fel, ugyanakkor szerinte a NATO keleti terjeszkedésének Oroszországra gyakorolt negatív hatására is oda kell figyelni.
A bukaresti kilencek külügyminiszterei telefonon egyeztettek hétfőn Antony Blinkennel, az amerikai diplomácia vezetőjével az ukrajnai helyzetről. Ivan Korčok (SaS-jelölt) szlovák külügyi tárcavezető és magyar kollégája, Szijjártó Péter (Fidesz) a kérdésben némileg különböző állásponton van: a szlovák miniszter kiállt Kijev mellett, a magyar inkább panaszkodott.
Blinken amerikai külügyminiszter az USA-orosz kapcsolatokról és az Ukrajnával kapcsolatos washingtoni álláspontról tájékoztatta a bukaresti kilenceket. Ez azokat a NATO tagállamokat jelenti, amelyek régebben a szovjet blokkhoz tartoztak. A románok és a lengyelek kezdeményezték ezt a csoportosulást mint az Egyesült Államok igazán fontos szövetségesei ebben a térségben.
Csöppet összekülönbözött Szergej Lavrov orosz külügyminiszter és amerikai hivatali kollégája, Antony Blinken az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) tagországai külügyminiszteri tanácsának vacsoráján.
Antony Blinken amerikai külügyminiszter keddi rámalláhi látogatásán bejelentette, hogy országa újranyitja jeruzsálemi konzulátusát a palesztinok számára, és támogatásáról biztosította a Palesztin Hatóságot - jelentette a The Times of Israel című, angol nyelvű izraeli hírportál.
Tony Blinken amerikai külügyminiszter azt javasolta orosz kollégájának Szergej Lavrovnak, hogy Rejkjavikban legyen a két elnök csúcstalálkozója, miután tárgyalt az izlandi fővárosban orosz kollégájával. Korábban már a két államfő telefonbeszélgetésén szóba került a csúcstalálkozó lehetősége.