h i r d e t é s

Az írek győzelmével a magyar válogatott a harmadik kalapba került az Európa-bajnokságon

Olvasási idő
kevesebb, mint
1 perc
Eddig olvastam
a- a+

2015. november 17. - 09:05
0 komment

Az ír labdarúgó-válogatott is kijutott a jövő évi franciaországi Európa-bajnokságra, miután pótselejtezős párharcának hétfői visszavágóján 2-0-ra legyőzte a vendég bosnyák csapatot. A bosnyákok kiesésével a magyar válogatott a harmadik kalapba került az Európa-bajnokságon.

A múlt pénteken játszott zenicai első meccsen 1-1-es döntetlent elérő írek így 3-1-es összesítéssel nyerték meg a párharcot, és 1988, valamint 2012 után történetük során harmadszor szerepelhetnek Eb-n - írja az Origo.

A hétfő esti visszavágón büntetőből Jonathan Walters szerzett vezetést a házigazdáknak a 24. percben, majd a 70. percben megduplázta saját maga, és csapata góljainak a számát, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a párharcot.

Mivel Bosznia-Hercegovina a magyar csapatnál magasabban rangsorolt válogatott, így a kiesésükkel a magyar válogatott előrébb lépett a kiemelési listán, ésa legjobb negyedik kalaposból a legrosszabb harmadik kalapos lett, azaz egy papíron gyengébb csapatot is kapni fog az Európa-bajnokság csoportjának sorsolásakor.

Eredmény, pótselejtező, visszavágó:

Írország - Bosznia-Hercegovina 2-0 (1-1) - Továbbjutott: Írország, 3-1-es összesítéssel.