A címben feltett kérdésre elsősorban építőipari választ szeretnénk adni a cikkben, de azért kitérünk az életminőség egyéb területeire is. Az energiaszámlák csökkentése a legcélszerűbben takarékoskodással és előregondolkodással valósítható meg. Először nézzük meg, hogy milyen módszerrel tudunk hosszú évekre előre gondoskodni arról, hogy alacsony legyen a fűtésszámlánk. Ennek három fontos összetevője van: a megfelelő szigetelés, a korszerű fűtéstechnika és a jól szigetelő nyílászárók. Amennyiben nincs szigetelve az épületünk, mindenképp gondoskodni kell róla, mert bár a telek már nem annyira hidegek, mint 20-30 évvel ezelőtt, mindig kell számítani mínuszokra, hosszan tartó hideg időre Magyarországon.
2019 júniusában második alkalommal indult el az E.ON EnergiaKözösségek program klímabarát, energiatudatos életmódot népszerűsítő 10 hetes "Kell ennyi energia?!" közösségi média kampánya a GreenDependent Intézet és az E.ON csoport együttműködésében.
Azt jól tudjuk, hogy a tégla a legismertebb falazóanyag, amely már évezredek óta bizo-nyít. Ha a téglát választjuk, akkor biztosak lehetünk benne, hogy olyan rosszul nem dön-töttünk. Az okostégla azonban még a téglánál is jobb választás. De vajon mit tudnak az okostéglák, amivel okosabbak a téglánál? Az újHÁZ Centrum szakértői segítenek a kér-dés megválaszolásában.
A megbízható, azaz hosszú éveken keresztül használható, takarékos háztartási gépek jelentős szerepet játszanak az ökológiai lábnyom csökkentésében. A berendezések tudatos használata, az okos technológiák és a beépített mesterséges intelligencia révén e téren ráadásul újabb távlatok nyílnak. Az LG Magyarország most a Környezetvédelmi világnap alkalmából összegyűjtötte a leghasznosabb tudnivalókat.