Civilbe öltözött maszkos fegyveresek rémítettek meg egy villamosnyi embert a Fehérvári úton
Tegnap délután négy óra körül utazott villamossal a Fehérvári úton olvasónk, Eszter. - írja a 444.hu.
Eleinte csak annyit észlelt, hogy már egy ideje nem halad a jármű, aztán előre ment, és azt látta, hogy két civilruhás, maszkos, fegyveres alak megállította a másik irányba közlekedő villamost, és ők sem tudnak tovább menni.
A villamosvezető kinyitotta az ajtókat, több utas elkezdett menekülni a másik irányba.
Az egyik maszkos fegyveresről képünk is van, Bence nevű olvasónk küldte.
Egy külföldi ismerőse készítette a képet, aki arra lett figyelmes a villamosmegállóban állva, hogy
maszkos, civilruhás figurák golyóálló mellényben irdatlan mennyiségű fegyvert pakoltak, volt, akinél faltörő kos volt, sajnos nem látszik túl jól, de a képen látható autó csomagtartója is fegyverekkel van tele.
A helyszínt nem biztosították, Bence ismerősétől pár méterre tokból kivont, földre szegezett pisztollyal állt például egy alak, rendőrök csak távolabb lézengtek. A fotót készítője arra gyanakodott, hogy vagy gyakorlat vagy rajtaütés, mindenesetre elmondása szerint
a legkeményebb alakulatnak tűntek, akik valóban értik a dolgukat,
bár elég rögtönzöttnek tűnt az akció, és azért mégis szokatlan, hogy valaki kivont fegyverrel a kézben álldogáljon a tömegben, nem beszélve a símaszkokról.
Megkérdeztük a rendőrséget. A rövid válaszuk szerint a
Budapesti Rendőr-főkapitányság felkérésére a Terrorelhárítási Központ műveleti egysége 2017. június 8-án 16 óra körül Budapest, XI. kerület Fehérvári úton 1 főt fogott el.