Diákparlament: komoly gondot okoz a diákoknak a túlterheltség, mégis "sztereotípiaként" söprik le
A Független Diákparlament közleménye Bódis József államtitkár a Magyar Időkben megjelent 2018. július 20-ai nyilatkozatára.
A Független Diákparlament képmutatónak találja az államtitkár úr azon kijelentését, hogy
Abban látom a kihívást, hogy az oktatás minden szereplőjével párbeszédet folytassunk azokról a változásokról, amelyek ebben a ciklusban következnek,
hiszen éppen a kormány a legnagyobb kihívása a párbeszédnek.
Az elmúlt években az Emberi Erőforrások Minisztériuma tudatosan elzárkózott bármiféle párbeszédtől a Független Diákparlamenttel, szakmailag alátámasztott javaslatait figyelmen kívül hagyta, a kritikus hangot megütő diákokat Soros-bérencnek, álcivilnek nevezte.
Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy az államtitkár úr „nem alátámasztható sztereotípiának” tartja a túlterheltséget, több tízezer diák, tanár és szülő véleményét, amely a tavaszi megmozdulások egyik központi üzenetei közé tartozott. Egy átlagos középiskolás diáknak akár több mint 40 tanítási órája is lehet hetente, ami az egyéb különórákkal és a házi feladatokkal együttvéve messze meghaladja egy átlagos felnőtt heti munkaidejét.
Erős csúsztatás továbbá azt állítani, hogy a jövő évi költségvetés nagyobb összeget fordít az oktatásra, ugyanis az állami kiadásokhoz viszonyítva az oktatásra fordított összeg
csekélyebb részt fog kitenni, és reálértéken is csökkenni fog. A Független Diákparlament mindemellett reméli, hogy Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások új miniszterének és Dr. Bódis József, az új oktatásért felelős államtitkárnak a kinevezésével elődeikkel ellentétben lehetőség adódik az ész érvek mentén folyó párbeszédhez, amelynek első mércéje a Független Diákparlament közeljövőben elkészülő éves javaslatcsomagjára adott érdemi válasz.
A kormány javaslatcsomagunkra adott reakciójától függetlenül továbbra is minden erőfeszítésünkkel azon leszünk, hogy a diákság érdekeit szakmai javaslatainkkal érvényre
juttassuk.
Ezt alapozza meg a Független Diákparlament augusztus 21-én Szegedről induló Országjáró turnéja, amely során megismertetjük idei 100 pontos javaslatcsomagunkat az érdeklődőkkel, és meghallgatjuk az oktatás résztvevőinek véleményét.