h i r d e t é s

Díszes társaság – Akiket Orbán barátjának nevez

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Díszes társaság – Akiket Orbán barátjának nevez

2017. augusztus 23. - 07:38

Olvasónk fordult hozzánk azzal a kéréssel, hogy vegyük sorra, kiket tüntet ki a kormány kegyeivel, barátságával. Lássuk, kiket tart a vezetés kitüntető, mondhatni figyelme luxusára alkalmasnak.

Andy Vajna – Farkasházy Tivadar hosszú pereskedésbe keveredett a producerek gyöngyével, amikor kijelentette, hogy Vajnának meggyűlt a baja az amerikai hatóságokkal. Ezt persze nem hagyhatta következmények nélkül a milliárdos. A magyar bírósági döntés azonban ezúttal kénytelen volt a tényekhez igazodni.

Azonban mindez sem tud változtatni a tényen, hogy a médiamogul annyi pénzt nyelt már eddig is le, hogy abból egy nagyobb város több éves költségvetését finanszírozni lehetne. Ezzel sem lenne gond, ha fenti a szóban forgó vagyon ne viselné magán a közpénz bélyegét.

Megokoltnak tűnik a következtetés, hogy amennyiben az Egyesült Államokban sikerül felkeltened a szövetségi hatóságok figyelmét, akkor itthon lényegében megszolgáltad a Fidesz kegyeit.

Farkas Flórián – Nem tudjuk, mi teszi alkalmassá a Lungo-Drom Országos Cigány Érdekvédelmi és Polgári Szövetség és az Országos Roma Önkormányzat vezetőjét hivatala betöltésére. A gond nem is ez, hanem az, hogy a kormány sem, amelyik a hivatalában tartja. Farkas végzettsége körül kérdőjelek erdeje sorakozik. Tizenöt év alatt elvégzett általános iskola, kérdőjeles érettségi és mindennek tetejébe a parlamenti honlapon a következő tanulmányokat részletező leírás szerepelt 2016 januárjában:

„2001-2005 Elte Jogi Kar politológia szak – politológus képzettség. Ugyanitt 2006 végéig óraadó tanár.”

Akkor a készülőben lévő botrányt letörni vágyva gondos kezek megváltoztatták azt:

„Budakalász Gimnázium esti tagozat (végzés éve: 2001)

ELTE Társadalomtudományi Kar Politika Tudományok Tanszék – politológus. (végzés éve: 2005) Ugyanitt részt vett a 2005/2006-os tanulmányi évben a Kelet- és kelet-közép-európai politikai rendszerek tárgy és a Politikai rendszerek összehasonlító elemzése tárgy oktatásában a tantárgy oktatójának felkérése alapján.”

Érdekessége dacára mégsem ez a legjelentősebb körülmény Farkas esettanulmánnyal is felérő pályafutását tekintve. Többszörösen büntetett előélete mindenki számára ismeretes. Nem számít, hiszen a Lungo-Drom körüli hűtlen kezelés ügyében eljárási kegyelmet kapott.

Heinrich Pecina – Neve mára eggyé forrt a Népszabadság bedöntésével. Mint a rendszerváltást követően a mindenkori kormányt kritikusan szemlélő orgánum nem kívánatossá vált a Fidesz számára. Ebben az az érdekes, hogy a korábbi rendszerben a legdurvább cenzúra sem vetemedett volna egy lap teljes kiirtására. Hogy miért?

Jelen eset is bizonyítja, hogy kis utánajárással fellelhető az egyértelmű kapcsolat a Fidesz és a Mediaworks-öt a lap megszűntéig birtokló, majd azt Mészáros Lőrinc kezére játszó üzletember közt. Ami ismerve a gázszerelő fenomén bitorolt vagyonának természetét ismét nagy összegű közpénz hűtlen kezelését jelenti.

Pecinát egyébként éppen ugyanezért (hűtlen kezelésért) találta bűnösnek az osztrák bíróság tegnap, felfüggesztett börtönbüntetést és pénzbírságot szabva ki. Pecina nem fellebbez.

Ghaith Pharaon – Ismételt iskolapéldája annak, hogy ha az egyesült államok alapos gyanút támaszt valakivel szemben, akkor az a Fidesz – és első sorban az Orbán család – számára vonzó üzleti kapcsolatot jelent.

Az se számít, ha csalással terror szervezetek támogatásával vádolja az FBI és az Interpol az illetőt. Sőt honosítási kérelmet nyújthatott be, aminek eredményéről ugyan nem tudunk, de ennek az információnak hiányából is egyértelmű következtetéseket vonhatunk le.

Mivel nem tudjuk, hogy megkapta-e az állampolgárságot, ezzel nem tudjuk a kormány felelősségét firtatni. Ugyanakkor az, hogy a megfelelő hatóságok nem nyilatkoztak egyértelműen a kérvény sorsáról, nem sok jóra enged következtetni.

Bárhogy is Pharaon halálával a kormány megpróbálja majd ezt az ügyet is eltussolni.

Persze a lista nem itt ér véget, de a kellő következtetések levonásához elegendőnek tűnik. Polt Péter pedig mint afféle Jolly Joker ül bársonyszékében azzal a biztos tudattal, hogy amíg minden a Fideszt akárcsak minimálisan is fenyegető eljárásnak útját állja, nincs mitől tartania. Nem véletlenül olyan fontos személye a kormánynak. Ilyen lelkes bűnpártoló nélkül aligha tehetné rá mancsát minden elképzelhető vagyonra a Fidesz és kegyencei sora.