Európa Játékok - Cselgáncs Eb: Karakas ezüstérmes

a- a+

2015. június 25. - 19:45
0 komment

Ez a magyar küldöttség tizenkilencedik érme

Az 57 kilogrammos súlycsoportban szereplő Karakas Hedvig ezüstérmet szerzett a bakui Európa Játékok keretében zajló cselgáncs Európa-bajnokság csütörtöki nyitónapján.

A Honvéd versenyzője a négyszeres Eb-győztes és vb-ezüstérmes portugál Telma Monteiróval csapott össze a döntőben. A mérkőzést végig riválisa irányította, aki előbb begyűjtött egy vazaarit, majd 1:49 perc után ippont érően vitte földre Karakast.
A londoni olimpián ötödik magyar dzsúdós - a játékok honlapja szerint - erőnyerő volt az első körben, a másodikban pedig ipponnal verte az osztrák Tina Zeltnert. A negyeddöntőben a hozzá hasonlóan vb-harmadik német Miryam Roper, és egy újabb ippon-győzelem következett, majd az elődöntőben az U23-as Európa-bajnok koszovói Nora Gjakova ellen kevesebb intéssel lépett tovább.
Karakas a magyar küldöttség 19. érmét szerezte az Európa Játékokon, a cselgáncs Eb-n pedig Csernoviczki Éva (48 kg) bronza után az övé a második dobogós helyezés.