Farkas Flórián kiváló ajánlólevele
Sváby András szándékai nem teljesen világosak, bár valahol érthetők annak tükrében, hogy egy olyan emberel akart interjút készíteni, aki mostanában menekül a reflektorfény elől.
Meg is van az oka, amiért Farkas Flóriánnak nem akaródzik mutatkozni és kínos kérdésekre kiizzadni újabb, mindenvalószínűség szerint a Fidesz gyatra színvonalának megfelelő válaszokat.
Így Sváby kénytelen volt egy, a fideszes politikusokhoz képest mindenképpen informatívabb forrás felé fordulni, így egy üres széknek tette fel kérdéseit.
Nem ez az első eset a televíziózás történetében, amikor a műsorvezető egyedül kénytelen levezényelni egy alapjaiban véve dialektika jellemzőjével bíró műsort. Persze ez sem jelent gondot, hisz a nézettségen nem sokat változtat. A nézők adott esetben – műsorvezető teljesítményétől függően – nagyobb érdeklődéssel nézik végig.
Márpedig Farkas Flórián és minden valószínűség szerint várható magyarázkodásának hiányában olyan kérdéseket tehetett fel Sváby, amire egyébként nem, vagy csak körülményesen adódott volna módja.
A kérdések közt viszonylag hosszú ideje firtatott témák is szerepelnek, így a romák felzárkóztatására szánt pénzek sorsa.
Mint tudjuk, ez ügyben a roma vezető felelősségét tisztázandó semmilyen vizsgálat nem indult. Így annak lehetősége, hogy Farkas Flóriánnak köze lehetett a „Híd a munka világába” program kudarcához, máig rejtély.
Van azonban más, a Lungo Drom elnöke körül, ami nem hagyhatja nyugodni az eseményeket szemlélő, pálya szélére szorított választókat. És nem feltétlenül iskoláiról van szó. 1975 és ’82 között több alkalommal is elítélték Farkast, letöltendő és felfüggesztett börtönbüntetéssel is sújtották.
A Lungo Drom Érdekvédelmi Cigányszövetség, melynek 91-től vezetője szintén tartogat kínos meglepetéseket. A szervezet 1996-ban már lelkesen gyakorolta az alapítványokon keresztüli pénzosztást, ez pedig nem kívánt figyelmét váltotta ki az ügyben illetékes hivatalnak. Aminek eredményeképp 1998-ban vádat emeltek Farkas ellen hűtlen kezelés, és számviteli fegyelem megsértése okán. A tárgyalás csak azért maradhatott el, mert Göncz Árpád eljárási kegyelmet adott. Az ügyet pedig 30 évre titkosították.
Arról a Lungo Dromról van szó, amelyikkel nem mellesleg a jövő évi választásokra a Fidesz újfent szövetséget készül kötni.
Ha a Fidesz máig tisztázatlan ügyei nem is, ez mindent elmond amit a kormánypártról és benne Farkas Flóriánról tudni érdemes.