h i r d e t é s

Februárban újra sztrájkolhatnak az önkormányzati dolgozók

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Februárban újra sztrájkolhatnak az önkormányzati dolgozók

2018. január 17. - 07:02

10 éve nem nőtt a bérük, így a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének felhívására közel 7 ezer köztisztviselő sztrájkolt 2 napon át. - írja az ATV

Forrás: MTI

Boros Péterné szakszervezeti elnök azt mondta, hogy reménykednek abban, hogy érdemi tárgyalás kezdődik, ha nem, akkor már a februári sztrájkra is készen állnak. Hozzátette: akár az uniós fejlesztésekre kapott forrásokat visszaadása is lehet annak következménye, ha helyzetük továbbra sem rendeződik.

A közszolgálati dolgozók pénteken és hétfőn munkabeszüntetéssel tiltakoztak az ellen, hogy 10 éve nem emelkedtek a béreik. 98 hivataltól majdnem hétezren sztrájkoltak, hogy így hívják fel a figyelmet saját helyzetükre. Azonban nincs megállás: ha a kétnapos januári sztrájk sem vezet eredményre, februárban és márciusban is folytatják a demonstrációt, egy-egy nappal hosszabb munkabeszüntetést helyezve kilátásba.

A kétnapos demonstrációt a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) hirdette, csakúgy, mint a korábbiakat. A hétfői nap a negyedik alkalom volt, amikor megpróbálták jobb belátásra bírni a kormányt, hogy az egy évtizede nem nőtt fizetések lassan működésképtelenné teszik a kisebb települések polgármesteri hivatalait, így intézkedni kell. Boros Péterné, az MKKSZ elnöke a kétnapos akciójukat megelőzően azt mondta: szerinte a 17 ezer önkormányzati köztisztviselő majdnem 40 százaléka csatlakozott. A szervezet azért lépett most, mert a kormány korábban visszakozott a béremelésről kezdeményezett egyeztetésekről.

Semmi nincs kőbe vésve

Boros Péterné azt mondta az atv.hu-nak: kedden adták postára azt a levelet, amelyben ismét megkérik a miniszterelnököt, hogy jelölje ki a sztrájkpartnert. Bár előkészítették a következő akció összes dokumentációját, de sokkal inkább szeretnék azt, hogy egy felhatalmazással rendelkező tárgyalópartnerrel üljenek le. „Itt már kormányzati konkrétumokat kell hallani” – mondta.

A vezető úgy véli, hogy az ő feladata az a mostani helyzetben, hogy továbbra is pozitívan menjen előre, és kiderüljön, hogy a szükséges 45 milliárd forint romba döntené-e a magyar költségvetést. Ha nem, akkor valakinek szándéka lehet azzal, hogy bizonyos kategóriákban immár 10 éve nem történik meg az alapilletmény-emelés. „Nagyon jelentős eredménynek” tartja azt, hogy az érintettek 40%-a kiállt saját magáért. Úgy véli, a mostani kiállás a magyar önkormányzatiság jövőjéért is szól, „mert egyértelmű, hogy nincs pénzügyi akadálya ennek a bérfejlesztésnek”.

További részletek az ATV cikkében >>