h i r d e t é s

Foglalkoztatási stratégiai együttműködés alakult Esztergomban

Olvasási idő
3perc
Eddig olvastam
a- a+

Foglalkoztatási stratégiai együttműködés alakult Esztergomban

2017. április 29. - 07:45

Együttműködési megállapodás aláírásával, Esztergom Járási Foglalkoztatási Paktum elnevezéssel foglalkoztatási partnerséget hoztak létre április 28-án Esztergomban. 

A Szent Adalbert Központban megtartott eseményen elhangzott: a paktum célja a járás gazdasági, munkaerőpiaci fejlesztése, egy új, az érintett települések és gazdasági szereplők partneri hálózat működtetése.  A 215,5 millió forint pályázati pénzből működő paktum aláírásán a Komárom-Esztergom megyei Önkormányzat,  a Komárom-Esztergom Megyei kormányhivatal,Esztergom és további hat település, valamint a Kereskedelmi és Iparkamara vezetői vettek részt. 

Az egyezményt aláírta Romanek Etelka, Esztergom polgármestere, Dr. Kancz Csaba, a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja,  Steindl Balázs, a Komárom-Esztergom Megye Önkormányzata alelnöke és Dr. Szerencsés László, a Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

Romanek Etelka köszöntőjében rámutatott:

„A most aláírt paktum egy olyan egyezség, szerződés, mely sok tekintetben fogalmazza újra azt a szándékot, mellyel Esztergom, a járás, a megye az elmúlt évtizedekben már kinyilvánított, s részben megvalósított. Ahogy korábban, úgy most is fontos, és ez a mostani paktum egyik sarokköve, hogy a változó gazdasági viszonyok között, minél gyorsabban, korszerűbben és hatékonyabban tudjanak a munkáltatók és a munkavállalók reagálni a munkaerőpiaci kihívásokra, legyen szó a szféra szereplőinek együttműködéséről, új helyi gazdasági stratégia kidolgozásáról, foglalkoztatás-fejlesztési program- és forrás koordinációról vagy innovatív kezdeményezések felkarolásáról.„

Steindl Balázs egyebek mellett köszöntőjében úgy fogalmazott:

„A paktum legfőbb célja, hogy a megyében működő, foglalkoztatási paktumokat támogassa, összehangolja, a gazdaságfejlesztési tevékenységeket ösztönözze, generálja és koordinálja.”

Dr. Szerencsés László, a megyei kamara elnöke köszöntőjében többek között kiemelte: „A kereskedelmi és iparkamara kötelességének érzi és szívesen vesz részt a most létrejött paktumban, mely a megye, a térség, a járás, illetve Esztergom gazdasági életének új, jelentős állomása.”

Dr.Kancz Csaba megyei kormánymegbízott többek között így fogalmazott köszöntőjében: „Nagyon fontos a paktum kapcsán, hogy el tudott indulni a projektmenedzsment, hiszen egy nagyon fontos paradigmaváltást jelent a most induló foglalkoztatási paktum. A szociális segély típusú társadalom-politikai támogatási rendszer helyett egy munkaalapú szemléletű társadalmi egyezséget jelent a járás gazdasági életében.”

Az együttműködési szerződés aláírásával azt a foglalkoztatási paktumról szóló megállapodástszentesítették, mely Esztergom Város Önkormányzata és a Komárom-Esztergom Megyei Kormányhivatal által létrehozott Esztergom Járás Foglalkoztatási Paktum Konzorcium sikeres TOP-os pályázatáról szól.A vissza nem térítendő támogatást a fent jelzett konzorcium a járásban lévő településekkel, szervezettekkel, hivatalokal mint partnerekkel együtt használja fel a járás gazdaságának és munkaerőpiacának fejlesztésében. A pályázat 2018. október 31-ig biztosítja a pénzügyi forrást az elképzelésekre.

A paktumban szereplő partneri települések: Nyergesújfalu, Pilismarót, Süttő, Tát, Bajót. Szintén a partnerek között található a Tatabányai Szakképzési Centrum, az Esztergomi Kolping Katolikus Középiskola, a KLIK Tatabányai Tankerület, a Szalézi Lelkigyakorlatos Ház, a Lábatlani Vállalkozók Köre Egyesület, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Határtalan Szív Alapítvány és a Boldog Ceferino Intézet.

A Szent Adalbert Központban megtartott aláírási ceremónián Bánhidy András projektmenedzser részéről többek között elhangzott: azEsztergom Járási Foglalkoztatási Paktum céljai között van a gazdasági, önkormányzati, munkaerőpiaci szereplők és képzőintézmények, valamint civil szervezetek együttműködése a foglalkoztatási szint növelésére, a munkaerő minőségének és tudásának, foglalkoztathatóságának javítása érdekében. Ezen túl további cél a munkaerőpiaci elemzés, program- és projektjavaslatok kezdeményezése, foglalkoztatás-fejlesztési koordináció, innovatív kezdeményezések felkarolása, a 2014-20-as megyei gazdaságfejlesztési tevékenységek megvalósításának segítése, szakmai javaslatok megfogalmazása. Ugyancsak ettől a paktumtól várják az megállapodás létrehozói és partnerei, hogy az egyebek mellett jelentős szakmai, információs szinten mozdítja elő a felnőtt szakképzést, a munkaerő közvetítést, a foglalkoztatási és munkaerő igények összehangolását, amegyei kormányhivatal társadalombiztosítási és toglalkoztatási főosztálya által nyújtott szolgáltatások biztosítását.