Harminc hónap, azaz két és fél év alatt legfeljebb költhetnek 50 milliárd forint + áfa összeget (bruttó 63,5 milliárdot) üzemanyag-beszerzésre a központosított közbeszerzés alá tartozó intézmények, köztük a minisztériumok, különböző költségvetési szervek, külképviseletek. - írja a 168ora.hu.
A Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete - NiT Hungary szerint a magyar fuvarozók kiszorulhatnak az uniós piacokról, ha az Európai Parlamentben (EP) előterjesztett mobilitási csomag kiküldetési irányelvét kiterjesztik a közúti fuvarozásra, ezért levélben kérték az EP magyar képviselőitől, az állami döntéshozóktól, valamint a nemzetközi társszervezetektől, hogy képviseljék a magyar árufuvarozók érdekeit.
Az MKB Bank új informatikai rendszer használatára áll át, amely a pénzintézet több napig tartó informatikai leállásával valósítható meg. Az informatikai leállás 2018. június 29. (péntek) 17:45 órától július 5. (csütörtök) reggel 8 óráig tart majd - ismertették a bank vezetői hétfőn Budapesten, sajtóbeszélgetésen.
Jobban jön ki Magyarország, ha a 10 százalékos, azaz bő 100 milliárd forintos átalánybüntetést választja, mintha egyenként átvizsgálná a 2014-2020-as uniós ciklus összes eddigi közbeszerzését, mert utóbbi alapján akár sokkal nagyobb pénzügyi büntetés is kijöhetne - véli a 24.hu kormányközeli forrása abban a döntési helyzetben, ami először mutatja meg látványosan, hogy mennyiben szigorodott a mostani uniós ciklusban a brüsszeli pénzek lehívási szabályrendszere az előző ciklushoz képest. - írja a portfolio.hu.
Továbbra is bizakodóak az ingatlanfejlesztők és az építőipari vállalkozások a kedvezményes lakásáfa meghosszabbítása ügyében, miután a pénzügyminiszter a költségvetés június 13-ikai benyújtásakor jelezte, hogy még nem döntöttek az ügyben.
Megszólalt Orbán: nem lesz megszorítás jövőre A magasabb inflációs várakozások miatt nem kell módosítani a 2019-es költségvetési törvényjavaslatot, vagyis nincs szükség megszorításra - mondta péntek reggel a Kossuth Rádióban Orbán Viktor miniszterelnök. - írja a portfolio.hu.
Orbán Viktor a 2018-as miniszterelnöki eskütétele utáni, parlamenti beszédében azt mondta: az új napelemparkok és Paks II. a tiszta és fenntartható energiatermelés élvonalába emelik majd Magyarországot. - írja a 444.hu.