Ha mérnökképzés, akkor Pécs!
Friss, dinamikus, innovatív képzés és műhelymunka vár a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karán. Nyolc alapszak, széles portfólióval, emberközeli képzésekkel. Mindez a nemzetközi képzésekhez kapcsolódva, multikulti hangulatban. Hangsúlyos a gyakorlati tudás szerepel, szakokon, karokon átívelő projektekkel.
Mit jelent mindez, gyere, megmutatjuk!
A gyorsuló innováció és az új technológiák növekvő ütemű megjelenése egyre több képzett szakembert kíván.
Ha te is részese szeretnél lenni ennek a technológiai szárnyalásnak és műszaki karriert tervezel, akkor a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara kézenfekvő választás. A műszaki szakemberképzésben fél évszázados múlttal rendelkező egyetemi kar nyolc alapszakot kínál, amelyek az építésztől, az építő- a gépész-, az ipari termék- és formatervező-, a környezet- és a villamosmérnökön át a mérnök-informatikusig számos területet lefednek. A művészeti képzés az építőművész alap és mesterszakban, valamint a belsőépítész tervezőművész mesterszakokon jelenik meg.
Az elmúlt évek jelentős változást hoztak a kar képzési portfóliójában. A 2013 óta tartó nemzetköziesítési folyamat, a ’Sanghajtól Denverig’, három kontinenst átívelő közös képzési projektek mára a napi oktatásban is érzékelhető nyomot hagytak. Ma már nem csupán az a fontos, hogy a mérnöki, egy „nemzetközi” nyelv, de tudni is kell ezt a nyelvet beszélni. Ez pedig az élő, napi tudományos, oktatási és projektegyüttműködéseken keresztül lehetséges.
Tudtad? A PTE MIK-nek ‘Architecture Minor’ néven kihelyezett képzése van az amerikai Denver állami egyetemén. 2014 óta minden szemeszterben két-két pécsi oktató vesz részt a közösen alapított képzésben a tengerentúlon, így a legfrissebb amerikai újdonságok közvetlenül jutnak el Pécsre.
Tudtad? Az 1980-as években, ha azt mondták Napház, a kísérleti, ökotudatosan épített családi ház jutott az eszünkbe, a Damjanich utcában. Ma, ha azt hallod energiadesign, eszedbe jut a komlói cég, a RATI extravagáns külsejű, nullenergiás üzemben működő épülete. A nálunk végzett mérnökök mindenkor nyitottak voltak a szakma újdonságaira.
A fenntarthatóság, a környezetvédelem szempontrendszere nem csupán a környezetmérnök szak sajátja, de a mérnöki társtudományok is alkalmazzák, beépítik, így kapnak fókuszt például az épületkomfort vagy a megújuló energiát hasznosító épületgépészeti rendszerek.
Tudtad? Ma 30 milliárd okos eszközt tartanak nyilván, négy éven belül ennek a duplázódását jósolják. Ezeket hívjuk egyszerűen IoT, vagyis a dolgok internetének (távolról vezérelhető okos eszközök). A PTE-MIK villamosmérnöki képzésében a beágyazott rendszerek szakirányon évek óta tanítja hallgatóinak az IoT programozást.
Tudtad? A 3D nyomtatási kutatóközpontban az egyetemi képzéssel összefüggő feladatok mellett gyártástechnológiai problémákat oldanak meg a hallgatók. Az orvosi karral együttműködve egészségügyi fejlesztésekben, például protézisek tervezésében vesznek részt.
Egy jó mérnök vagy informatikus valódi értékét a gyakorlati tudása adja. A PTE MIK több tucat vállalati partnerrel – köztük csúcstechnológiát alkalmazó világcégekkel – van kapcsolatban, amelyek sokféle lehetőséget kínálnak a szakmai tapasztalatszerzésre. Sőt, valamennyi alapszak végezhető duális formában, ahol egyszerre kapsz elméleti és gyakorlati tudást és fizetést a munkádért.