Iskolaudvar, 2015: "Felgyújtalak, te migráns!"
Sikerült olyan dózisban tolni a menekültkérdést, hogy egy fővárosi általános iskolában már migránsosat játszanak a gyerekek.
Az aktuális ellenség a 9 évesek szintjén (is) egyenlő lett a migránsokkal, míg a másik oldalon álló mesebeli jókat a terrorelhárító rendőrök testesítik meg - írja a Gépnarancs.
Az aktuálpolitikának köszönhetően sajátos formát öltött a gyerekeknél mindig is létező rabló-pandúr játék egy fővárosi iskolában: már az alsós osztályokban is migránsosat játszanak a szünetekben. Ilyenkor a szembenálló felek a migránsok és a terrorelhárító rendőrök, akiknek a szerepét egymást váltva játszák el a gyerekek – erről tájékoztatták a szülőket múlt héten az iskola tanárai.
Állítólag nem erőszakosan játsszák, még ha olykor azt kiabálják egymásnak, hogy ’felnégyellek’ meg ’felgyújtalak’”, mondta névtelenséget kérve az egyik apuka. Az értekezleten szintén jelenlévő iskolapszichológus annyit mondott a meghökkent szülőknek, hogy lehetőleg beszélgessenek el a témáról otthon, mert a gyerekekben félelmet kelthetnek a valójában meg sem értett, de az új játékformáció alapján egyértelműen rájuk is ható politikai történések.
Mit tegyenek a szülők? Be kell-e avatkozniuk a pedagógusoknak? Hogyan hat hosszú távon a gyerekek személyiségére, ha már alsóban azt kiabálják játszásiból egymásnak, hogy „felnégyellek”? A hvg.hu szakemberekkel beszélgetett az aktuálpolitika diktálta Tom és Jerry-harcról.
Nehéz megmondani, hogy hosszú távon mit okoz egy ilyen szerepjáték. „Az biztos, hogy nem segít az idegenek elfogadásában, a tolerancia fejlesztésében, amikor azt sulykolják, hogy ellenség egyenlő migráns. Ezért kellene a szülőnek képbe hozni a gyereket, pótolni mindazt, amit a média nem, vagy nem úgy mond el. Beszélgetni például arról, hogy ezek az emberek egy háborúban mindenüket elvesztve indulnak neki a világnak” – mondta a szociálpszichológus.
Csakhogy a magyar társadalom többsége menekültellenes, amit az is mutat, hogy az elmúlt hónapok migránsellenes kormánypolitikája egyértelműen felfelé húzta a Fidesz népszerűségét. Ezért Balogh Ágnes szakpszichológus szerint egyértelműen a szülő feladata lenne helyre tenni a kérdést. Persze, mi van akkor, ha maga is intoleráns? „Már csak ezért sem mindegy, hogy mit gondol erről a kérdésről maga a pedagógus, tette hozzá Balogh. Vajon rá lehet bízni, hogy beszéljen erről a gyerekekkel, vagy maga is szélsőséges nézeteket vall?”