h i r d e t é s

Kiderült, hogy mi lett 16 ezer lélegeztetőgép sorsa

Olvasási idő
1perc
Eddig olvastam
a- a+

Kiderült, hogy mi lett 16 ezer lélegeztetőgép sorsa

2021. június 03. - 18:29

Főként raktárban állnak, de jutott külföldre is.

A kép illusztráció! - Fotó: Botár Gergely/kormany.hu / MTI

Kiderült, hogy 13 404 lélegeztetőgép két raktárban áll, amelyek bérleti díja havi 15 millió forint. Itthon 3 288 gépet osztottak ki, de jutott belőlük Csehországba és a Vajdaságba is. - írja az orszagszerte.atlatszo.hu

Az ÁEEK szerint több gépet más országoknak adtunk át:


Forrás: ÁEEK

A hazai egészségügyi intézményekbe 3 288 készülék került, amelyek listáj a ide kattintva elérhető.

A gödöllői raktárban 3125 darab, míg a szigetszentmiklósi raktárban  9909 darab készüléket tárolnak.

Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ szerint „a két helyszínen lévő raktárak bérelt raktárak, a bérleti, üzemeltetési szerződések az Operatív Törzs engedélye alapján kerültek megkötésre. A Carolina Ingatlanforgalmazó és Ingatlanfejlesztő Alap (iktatási sz.: ÁEEK/60852-119/2020, korábbi tulajdonos: VICTORIA Ingatlanhasznosító Korlátolt Felelősségű Társaság) kezelésében lévő gödöllői raktárban, illetve a Waberer’s-Szemerey Kft. (iktatási sz.: ÁEEK/15417-351/2020) kezelésében lévő szigetszentmiklósi raktárban kerülnek tárolásra az orvosi eszközök”.

zámításaik szerint

„a lélegeztetőgépre jutó nettó tárolási költség havonta mindösszesen, a két raktár tekintetében: kb. 15 M forint

(a készletek változása esetén módosul, csak az igénybe vett területért kell fizetni)”.

hvg.hu korábban havi 90 millió forintra becsülte a raktározás költségeit. A Carolina Ingatlanforgalmazó és Ingatlanfejlesztő Alapról pedig megírta, hogy az a Carion Befektetési Alapkezelő Zrt. érdekeltsége. A Carion-csoport neve egyebek mellett a 2016-os nemzeti otthonteremtési közösségekről szóló törvény idejéből lehet ismerős, a törvényjavaslatot benyújtó Rogán Antal ugyanis egyértelműen rájuk szabta a lakáslottóként elhíresült konstrukció szervezésének feltételeit.