Kötelező és casco: nem mindegy, mit vesz le a vállunkról a biztosító
Sokan azért, mert a nevében is szerepel, hogy kötelező, a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást egy szükséges rosszként élik meg ahelyett, hogy lehetőséget látnának benne és körültekintően választanának biztosító partnert a vezetéshez.
A biztosítók közötti választáskor kevesen foglalkoznak azzal, miben különbözik egy-egy biztosítás, pedig a plusz díjazásért köthető kiegészítő szolgáltatások biztosítónként változóak lehetnek és számos problémára megoldásként szolgálhatnak. Ugyanez érvényes kárrendezés folyamatára és az ügyfélkezelés módjára is, mindez pedig a CASCO esetében hatványozottan számít.
Biztosítóváltásra a kötelező esetében évente egyszer van lehetőség, illetve új autó vásárlásakor és eladásakor élhetünk még ezzel az opcióval. Bár a biztosítókat törvény kötelezi arra, hogy az alap kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás kapcsán mindannyian ugyanazt a szolgáltatást nyújtsák, az egyéb kiegészítő szolgáltatások köre és a biztosítók háttere különbözhet. Ha pedig megvan rá a lehetőségünk, akkor megéri élni azzal a lehetőséggel, hogy a számunkra legkedvezőbb konstrukciót válasszuk ki. De milyen szempontokat érdemes mérlegelni a kötelező biztosító kiválasztásakor?
Kötelező, de milyen legyen?
Fontos, hogy megvizsgáljuk az adott biztosító elérhetőségét, tájékozódjunk, mennyire stabil a gazdasági és tulajdonosi háttere..
Szintén jelentős tényező, hogy az adott biztosító milyen kiegészítő szolgáltatásokat nyújt, mivel ezeket az egyedi igényeinkhez szabhatjuk. Vegyük figyelembe például, hogy szoktunk-e kisállatokat szállítani, meg tudjuk-e oldani a váratlanul jött műszaki problémákat, és vannak-e kátyúk a környékünkön, melyek kárt okozhatnak gépjárművünkben.
Fontolóra vehetjük akár az aktív kárrendezés igénylését is. Ebben az esetben a nekünk okozott kár esetén a biztosító megelőlegezi a javítás költségét, és az összeget behajtja a károkozó kötelező felelősségbiztosítóján, vagyis az adminisztráció terhét is leveszi a vállunkról.
Mit nézzünk a CASCO választás esetében?
Casco szerződésnél többfajta biztosítási védelmet lehet választani, míg a szerződés díját a választott fedezeten kívül alapvetően két tényező befolyásolja: az autó új értéke és a választott önrész. A teljes körű szerződés fedezetet nyújt – többek között - az elemi- és tűzkárokra, töréskárokra, lopáskárra és üvegtörésre. Ha valaki részleges védelmet nyújtó cascót köt, akkor a védelem csak egyes kárfajtákra terjed ki.
Kiegészítő lehetőségek a casco esetében is vannak: ez tartalmaz akár poggyász- és balesetbiztosítási modult, vagy akár kölcsöngépjármű-szolgáltatást is.
További információ: http://felelosbiztositas.hu/osszehasonlitas