Lenin és a bolsevikok - 1983
„Uralkodó osztály I/b”
Kövér László házelnök, korábban az MSZMP tagja, egyebek mellett a Lenin-fiúk és a Momentum között vont párhuzamot, Donáth Anna, a párt alelnöke szerint minél inkább támadja őket a Fidesz, annál jobban érzik, hogy valamit jól csinálnak. Ők hétköznapi emberekkel beszélgetnek ahelyett, hogy a Fidesz „propaganda-hülyeségeivel” foglalkoznának.
Közvetlenül az után, hogy Kövér László házelnök gyűlöletkeltéssel vádolta az ellenzéket a Mandiner online oldalán közzétett interjújában, az alábbi eszmefuttatással folytatta:
„... száz éve Korvin Ottó és Szamuely Tibor, akiknek a neve összeforrt a magyarországi vörös terrorral, huszonöt, illetve huszonnyolc évesen akarta megmondani, hogyan kell élni – minden hagyományt leköpve, minden társadalmi normát félrerúgva – egy ezeréves országban. Akinek pedig nem tetszett, felakasztották az út menti fára, vagy belelőtték a Dunába. A momentumos gyerekek – kiegészítve a Jakab-félékkel és a tordaibencékkel – pontosan ilyenek. A mi oldalunkon sokan lebecsülik ezeket a fiúkat és lányokat, akik valójában semmiben nem különböznek a Lenin-fiúktól, csak nem vörös, hanem lila vagy szivárványos zászló alatt vonulnak. „

Forrás: Kollár Erzsébet
Orbán Viktor 1963. május 31-én született Székesfehérváron. Gyermek- és ifjúkorát a megyeszékhely – szülővárosa – közelében lévő falvakban, Alcsútdobozon és Felcsúton élte meg, elkötelezett kommunista szülők utódaként. Sorkatonaként Zalaegerszegen szolgált 1981-1982-ben tizenegy hónapon át, ahonnan sokak által már korábban is észlelt személyiségváltozással tért vissza a polgári életbe (a kutatók egy része azért is igyekszik feltárni a politikus esetleges kapcsolatait az akkori Állambiztonsági Szolgálatokkal, az ellenzék megfigyelésére korábban létrehozott „belső elhárítással” foglalkozó szervekkel). – Egyetemi éveiben semmiféle maradandót nem alkotott, kivételt ez alól a Fidesz elnevezésű szervezet megalapítása képez. Ezek a Kádár-gyermekek, az „aranyketrec ifjai” alapították meg unalmas óráikban a „Lenin és a bolsevikok” zenekart, olykor-olykor csípős megjegyzéseket tettek a KISZ-re (melynek ők maguk is tagjai voltak), mondván, hogy „a mi szervünk nem jön izgalomba, ahhoz túl merev”. Magát azt az évfolyamot, melyet végeztek azt is úgy emlegették, hogy „Uralkodó osztály I/b”. 1989-1990-ben a Soros Alapítvány ösztöndíjával Oxfordban tanult, ugyanebben az időszakban, az első szabad választások után országgyűlési képviselőként is részt vett a közéletben. A fiatal vidéki értelmiségi – bár a korábbi években ifjúkommunista alapszervi titkárként feltétlen támogatója volt az önkényuralmi rendszernek – életrajzírói szerint 1992-ig liberális elveket vallott, a pártja is ebben az időben szorosan együttműködött a szabadelvű SZDSZ-szel.
Antall József miniszterelnök halála évétől (akivel mindvégig informális kapcsolatokat ápolt) a konzervativizmus felé fordult, és ezzel párhuzamosan pártja strukturális átalakítását, centralizálását szorgalmazta – addigi támogató nagy részének nehezményezését váltva ki ezzel. Az udvartartásában megmaradt Fidesz-vezetők 1993-ban elnökké választották, Orbán kezdeményezésére 1995-ben pártjuk nevét Fidesz – Magyar Polgári Pártra változtatták. Ezzel formálisan is szakítottak a korábbi liberális jelzővel.

Forrás: Kollár Erzsébet
„Félre az útból a magyar lelkiségtől idegenkedőkkel! – Azokkal, akik az úgynevezett humánum álorcájában a sajtó, az irodalom, a művészet, a lélek és a szellem területén olyan hosszú ideig pusztíthattak bennünket a saját hazánkban. Ennek a felfogásnak, ennek a levitézlett liberális zsidó hagyatéknak, ami sok jóhiszemű magyart is megfertőzött köztünk, ennek a burkolt propagandának el kell tűnnie!…” – olvasható az Országgyűlés 1942. november 20-án felvett jegyzőkönyvében. Nyírő József erdélyi képviselő által akkor elmondottakat napjainkban, 70 esztendő múltán, is felvállalásra méltónak tartja Kövér László, az Országgyűlés elnöke. – Hiszen olvashattuk, a hazai média erről is hírt adott: pünkösd első napján (közjogi méltóságának tudatában), Kövér László kijelentette, hogy „minden gyermek kezébe Nyírő-könyvet kell adni”.
Ma, 2020-ban, a több évtizedre berendezkedett Orbán-kormányról leírhatjuk, hogy le van itt már törve minden erőteljesebb ellenállás. Az eddig sem acélos magatartású szakszervezeteket teljesen megbénították. Az ellenzéki pártokat megosztották, jelentéktelenné tették. A kormányt bírálni merészelő civil egyesületeket rémületben tartják. Az egyházak kilóra, vagy tán azon felül is megvéve. A hatalmat ellenőrző, a kormánytól független hatalmi ágakhoz tartozó intézmények többségét, a települési önkormányzatokat, az oktatási intézményeket, a média döntő hányadát megszállva tartják.
Kollár Erzsébet,
a Fidesz Munkáscsoport egykori tagja,
melyet a Fidesz Országos Választmánya 1989 januárjában feloszlatott